Komputer to w dzisiejszych czasach urządzenie obecne już w prawie każdym mieszkaniu. I chociaż nie każdy posiada skaner, drukarkę, połączenie z Internetm czy płyty z filmami, to na pewno każdy kto ma komputer, ma też jakieś gry komputerowe. Jest to już teraz tak popularna rozrywka, że niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez chwili grania.

Data dodania: 2009-09-16

Wyświetleń: 2326

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zapewne każdemu z nas zdarzyło się też kiedyś zagrać w jedną z kultowych gier komputerowych, czy to we własnym pokoju, u kolegi, czy w salonie gier lub w kafejce internetowej. Są one tak popularne, że można je spotkać praktycznie wszędzie. Gry komputerowe najczęściej kojarzą nam się z komputerem PC, jednak kultowe gry powstały jeszcze przed pojawieniem się tego wynalazku w naszych mieszkaniach. Wystarczy w tym miejscu wspomnieć legendarnego już Mario, który był nieodłączną częścią dzieciństwa wielu z nas.

 

Gry, które powstają obecnie, zazwyczaj pozostawiają wiele do życzenia. Produkcje, które wydane zostały w ciągu ostatnich lat faktycznie charakteryzują się perfekcyjną grafiką, jednak ich „grywalność” pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście, nie dramatyzujmy, jest to tylko uogólnienie, ponieważ niektóre gry, takie jak np. Mass Effect, są na naprawdę niezłym poziomie i dają nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone. Z drugiej jednak strony, nawet takie gry, jak Fallout 3, będące kontynuacjami kultowych serii, raczej nie powtórzą spektakularnych sukcesów swych poprzedników.

 

To, czy dana gra jest kultowa, jest oczywiście pojęciem względnym, ponieważ każdy lubi co innego. Niemniej jednak, można wskazać takie produkcje, jak np. seria Might and Magic, które mają mnóstwo fanów i przez wielu uważane są za najlepsze gry w historii. Takie gry, jak Diablo czy Need For Speed, nigdy się nie znudzą, a każda ich kontynuacja – choćby przez wzgląd na pierwszą część - z pewnością znajdzie swoich wiernych fanów, którzy nie zawahają się nazwać jej mianem produkcji kultowej.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena