Wybór idealnej i wymarzonej sukni ślubnej wbrew pozorom nie jest taki prosty. W salonach dostępnych jest mnóstwo modeli, o różnych fasonach, stylach, w różnych odcieniach. Czym więc powinna kierować  się przyszła panna młoda aby wybrać tą idealną? O czym warto pamiętać?

Data dodania: 2009-09-15

Wyświetleń: 1750

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

FELIETON

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dobór kolorystyki

Suknie ślubne występują w wielu odcieniach bieli czy  ecru, w chłodnych i ciepłych tonacjach. Jeśli wiesz jakim typem kolorystycznym jesteś, to zadanie z pewnością nie będzie stanowić problemu.

W czystej, śnieżnej bieli najlepiej prezentują się Panie z typu zimowego. Ewentualnie Panie prezentujące letni typ urody, o nieco opalonej karnacji. Dla innych poleca się raczej przełamane biele, nieco cieplejsze.

Jeśli masz złocisty odcień włosów, ciepłą karnację – szukaj sukienek w tonacji ciepłego kremu.

W przypadku Pań o chłodnej karnacji, włosach od średniego blondu do ciemnego brązu, o raczej delikatnej urodzie – polecam odcienie cappuccino, kość słoniowa.

Często ten sam fason zupełnie inaczej wygląda w tych dwóch wersjach kolorystycznych. Przykładowo – koronka często lepiej może się prezentować  w odcieniu ecru niż bieli. Warto o tym pamiętać i nie zamawiać  sukienki bez jej wcześniejszego obejrzenia w wybranym kolorze. 

Nie sugerujmy się również samymi zdjęciami, które umieszczane są w katalogach. Najczęściej na żywo suknie wyglądają inaczej.

Zapraszam do lektury kolejnych artykułów z cyklu „Jak dobrać idealną suknię ślubną”.


Cykl artykułów „Jak dobrać idealną suknię ślubną” autorstwa Joanny Abram,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Licencja: Creative Commons
2 Ocena