Często zastanawiamy się nad tym, jak zorganizować nasze wakacje. Sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana, gdy musimy też brać pod uwagę zdanie innych, np. dzieci czy współmałżonka. W takiej sytuacji często każdy chce jechać gdzie indziej, są jednak pewne sprawy, co do których wszyscy jesteśmy zgodni.

Data dodania: 2009-09-03

Wyświetleń: 2902

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Chyba każdy z nas marzy o wakacjach w niezwykłym miejscu, które będą interesujące i tanie. Spełnienie tych wszystkich warunków jednocześnie bywa jednak zazwyczaj bardzo trudne. Wybierając się na wakacje przede wszystkim mamy na uwadze stan naszego portfela. Wiadomo, że mało kto porwie się na miesięczną podróż po świecie, jeśli ledwo stać go na utrzymanie mieszkania. Trzeba więc tak wszystko zaplanować, żeby w czasie wakacji nie okazało się, że zostaliśmy bez grosza przy duszy.

Dlatego też wielu ludzi coraz chętniej korzysta z propozycji biur podróży, które oferują różne promocyjne wyjazdy, np. wycieczki last minute lub first minute. Jest to doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i niedrogie, ale też niezapomniane wakacje. Czasami bowiem trafiają się naprawdę atrakcyjne oferty. Może się okazać, że cena wyjazdu za granicę, np. do Grecji, jest niewiele wyższa lub nawet taka sama, jak koszt pobytu w polskim kurorcie. Wszystko zależy od tego, jakie rabaty jest w stanie nam zaproponować biuro podróży. Czasem zdarza się tak, że pobyt w niezwykłym miejscu, takim jak Madera czy Ibiza, razem z transportem, zakwaterowaniem oraz wyżywieniem wychodzi znacznie taniej, niż gdybyśmy organizowali takie wakacje na własną rękę.

Wynika to z tego, że większość takich biur podróży podpisuje umowy z przewoźnikami, liniami lotniczymi czy hotelami, które w zamian za zapewnienie im klientów, gwarantują stałe zniżki na różne usługi. W ten sposób biuro podróży może zaproponować turyście atrakcyjne wakacje w praktycznie każdym, najbardziej popularnym miejscu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena