Przyjechać do Irlandii i nie odwiedzić Dublinu to tak, jakby pojechać nad morze i nie przyjść na plażę i nie wejść do morza. Zatem Panie i Panowie - stolicę czas zwiedzić!

Data dodania: 2009-09-02

Wyświetleń: 2885

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy, kto miał w szkole geografię na pewno wie, że Dublin to stolica Irlandii. W mieście tym mieszka około czterech milionów osób. Ale Dublin to nie tylko stolica Zielonej Wyspy. To przede wszystkim miasto, w którym znajduje się wiele zabytków, które naprawdę warto zobaczyć.


Od czego zacząć naszą podróż po Dublinie, żeby niczego nie przeoczyć? Trzeba pamiętać, że miasto to stanowi skarbnicę zabytków epoki gregoriańskiej i średniowiecza.


Na pewno nie można pominąć Zamku Dublińskiego. Dublin Castle - bo tak właściwie nazywa się ta budowla - przez około 700 lat była postrzegana jako symbol władzy angielskiej. Obecnie mieszczą się w nim instytucje rządowe oraz przechowywane są różne kosztowności. Jest też muzeum irlandzkiej policji.


Katedra Świętego Patryka
to kolejne miejsce, które warto zwiedzić. Wewnątrz kościoła znajduje się wiele grobowców, a także grobów słynnych dynastii irlandzkich.


Co jeszcze ciekawego jest w Dublinie? Dla osób lubiących rozrywkę polecany jest The Brazen Head. Jest to najstarszy pub w Irlandii. Historia mówi, że powstał w 1198 roku, jednak jego obecna siedziba istnieje od 1688 roku. Jednak to nie jest taki zwykły pub. Poza tym, że jest najstarszą knajpą, to na dodatek ma bardzo interesującą historię. Jak na pub o kilkunastowiekowej tradycji przystało - można tam posłuchać irlandzkiej muzyki - i to na żywo!


Pamiętajmy więc, żeby podczas naszego pobytu w Irlandii nie zapomnieć o Dublinie. Choć podobno miasto to jest najdroższym miejscem, jednak warto tam zajrzeć.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena