Na świecie rośnie niezliczona ilość przepięknych roślin. Jednymi z nich są kaktusy, które swym pięknym i niepowtarzalnym wyglądem rywalizują z nawet najpiękniejszymi roślinami świata.

Data dodania: 2009-08-27

Wyświetleń: 3686

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kaktusy to rośliny stosunkowo łatwe w uprawie i dlatego hodowcą ich może stać się wręcz każdy, istnieją gatunki niezwykle piękne, zakwitające wspaniałymi barwnymi kwiatami. Jednym z takich kaktusów jest rochea szkarłatna, pochodząca z Afryki Południowej, gdzie znajduje się pod ochroną, gdyż jest zagrożona wyginięciem. Roślina zakwita pachnącymi kwiatami o różnej barwie. Kaktusy te możemy nabyć w kwiaciarniach, w okresie kwitnienia może stanowić nawet piękny prezent. Rochea szkarłatna nie jest trudna w uprawie, podobnie zresztą jak inne kaktusy i sami możemy ją uprawiać na parapecie okiennym.

Innym gatunkiem, pochodzącym również z Afryki, a zasługującym na uwagę jest także lamprant błyszczący. Gatunek dość niezwykły - kwitnie całe lato, więc roślina ta może stać się piękną ozdobą naszych domów, balkonów czy ogrodów. Kwitnie purpurowo różowymi kwiatami z lekkim połyskiem - stąd w nazwie słowo „błyszczący''. W niektórych krajach, gdzie można spotkać tą roślinę, jest ona nazywana nawet „błyszczącym kwiatem" lub kwiatem „łatwo dostrzeganym", właśnie za sprawą pięknych kwiatów, które jest w stanie wykształcić ta roślina. Obydwa gatunki nie są zbyt wymagające. Rosną one jak już wspomniano w Afryce, która jest ich ojczyzną, więc należy im zapewnić jasne i słoneczne miejsce, w których będą mogły swobodnie wzrastać i zakwitnąć. Tylko takie warunki, a więc podobne do tych, w których rośliny rosły, są w stanie zapewnić jej prawidłowy wzrost i wyhodowanie kwiatów, z których będziemy dumni.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena