Przyjście dziecka na świat to miesiące oczekiwania, ale i zmagań z bólem kręgosłupa, nóg itp. Wreszcie następują szczęśliwe narodziny, a wraz z nimi nowe obowiązki. Mamy muszą stworzyć sobie komfortowe warunki do opieki nad dzieckiem. Oznacza to konieczność doboru wygodnego obuwia, ubrań, a także mebli, dostosowanych do nowych wymagań

Data dodania: 2009-08-27

Wyświetleń: 2205

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

-2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niemowlę wymaga ciągłej opieki i troski. Trzeba je często przewijać, kąpać, przebierać. Aby uniknąć przeciążeń kręgosłupa, w mieszkaniu potrzebny będzie stolik z miękką podkładką, dostosowany do wzrostu matki. By szybko i sprawnie wyjmować rzeczy dziecka, niezbędne są dobrze zorganizowane szafy i komody. Maleństwo potrzebuje całego arsenału ubrań, przedmiotów i kosmetyków, które musimy mieć zawsze pod ręką. Dlatego niezbędne staje się posiadanie doskonale zorganizowanej, czystej, łatwo dostępnej przestrzeni, którą łatwo będzie otwierać oraz zamykać przed dostępem kurzu.

Idealnym rozwiązaniem jest zamówienie mebli na zamówienie, jeśli nie wszystkich, to chociaż kilku najważniejszych. W pokoju dziecka lub w wydzielonym dla niego kąciku świetnie sprawdzą się komody lub szafy. Wykorzystajmy wnęki i nietypowe miejsca, np. skosy lub przestrzenie pod oknami. Aby meble można było otwierać dosłownie jednym palcem, zamontujmy w nich drzwi przesuwne dobrego producenta - ważne, aby przesuwały się cicho i gładko, bez oporu.

Zabudowy z drzwiami przesuwnymi, poza idealnym dopasowaniem do wzrostu i indywidualnych potrzeb mają jeszcze jedną, niezmiernie istotną zaletę - łatwo utrzymać je w czystości bez narażania wrażliwego organizmu dziecka na kontakt z zabrudzeniami czy środkami chemicznymi. Meble najlepszych producentów łatwo czyści się wodnym roztworem płynu do mycia naczyń lub innymi łagodnymi środkami czyszczącymi. Jeśli chcemy całkowicie uniknąć stosowania jakichkolwiek środków chemicznych, zaopatrzmy się w ściereczki z mikrofibry - wystarczy je zwilżyć wodą. Tak można wyczyścić nie tylko całe wnętrze komody czy szafy, ale i każdy rodzaj frontów drzwi, nawet wypełnione lustrem czy lacobelem (barwionym szkłem).

Meble, robione na zamówienie można łatwo dostosować do wystroju całego wnętrza - dobrać materiał, z jakiego będą wykonane, kolory, a nawet wzory. Naklejone na powierzchni proponuje Komandor Pomorze. Wyczarują niepowtarzalne wnętrze, jedyne w swoim rodzaju. Dobrym, oryginalnym pomysłem jest naklejenie na drzwiach szafy zdjęć rodziców i maleństwa lub samodzielne narysowanie kolorowych, bajkowych wzorów, przyciągających uwagę dziecka.

W miarę upływu lat można je dostosowywać do wieku i potrzeb pociechy bez ponoszenia dużych kosztów. Wystarczy zmienić naklejane dekory lub wymienić fronty oraz zamówić pojedyncze sprzęty, takie, jak mały stolik czy biurko. Zmiana koloru ścian dopełni całości - sprawnie i niewielkim kosztem zamienimy sypialnię niemowlęcia w pokój przedszkolaka, a potem ucznia.

Licencja: Creative Commons
-2 Ocena