Format MP3, zdobył wprost gigantyczną popularność dzięki temu, iż w przeciwieństwie do formatu WAV, który nie jest skompresowany, wymaga o wiele mniej miejsca na zachowanie tego samego nagrania, przy podobnej jakości dźwięku.

Data dodania: 2007-06-08

Wyświetleń: 4044

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons


Dzięki swym właściwościom stał się idealnym rozwiązaniem dla rozpowszechniania muzyki w sieci. Gros ekspertów związanych z przemysłem fonograficznym twierdzi, iż przed pobieranymi z Internetu utworami stoi świetlana przyszłość. Zwiększająca się z miesiąca na miesiąc popularność i powszechność Ipodów co w dużym stopniu związane jest z modą na nie oraz innych odtwarzaczy MP3 w pełni uzasadnia ten optymizm. Szczególnie kiedy zauważymy, iż w roku 2006 liczba pobrań plików mp3 z sieci wzrosła aż o 67 proc.
Pobierać taką muzykę można na wiele sposób, także tych nielegalnych. Wszyscy zainteresowani znają wiele nazw programów P2P służących do wymiany plików, między użytkownikami Internetu. Dodajmy, że plików często naruszających cudze prawa autorskie. Jednakże coraz bardziej popularną formą staje się ściąganie legalne i za darmo. Darmowe mp3 są coraz bardziej powszechne w różnych serwisach zamieszczanych w sieci. Darmowa muzyka wraz z rozwojem technologii coraz częściej trafia pod strzechy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena