Czy wyjeżdżasz za pracą, czy chcesz spędzić urlop, czy też wybierasz się w podróż służbową albo przeprowadzasz - jeśli masz zamiar lecieć samolotem, zadbaj o sensowne zagospodarowanie podróżnej torby.

Data dodania: 2009-08-19

Wyświetleń: 2206

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Linie lotnicze - także tanie linie lotnicze, jako że w tym względzie nie ma między nimi rozgraniczenia - nakładają na swoich pasażerów ograniczenia dotyczące wagi bagażu. Powoduje to, że istotny staje się staranny wybór rzeczy, które chcemy zabrać w podróż, oraz rozsądne zagospodarowanie miejsca w plecaku lub torbie.

Właśnie - plecak czy torba? A może walizka? Powinniśmy postawić na wygodę zarzucenia bagażu na plecy, na prostotę toreb, czy na pojemność walizek? Wyboru należy dokonać po dłuższym zastanowieniu, jako że każdy z pojemników ma zalety i wady. Stelaż plecaka jest duży oraz ciężki, przez co zmniejsza się liczba rzeczy, które możemy do niego wsadzić. Walizy i torby bywają zaś bardzo nieporęczne. Wybór powinno się podjąć uwzględniwszy to, co nastąpi po lądowaniu. Jeśli podjedzie pod ciebie samochód - torba podróżna będzie doskonała, jako że nie trzeba będzie nosić jej na długie dystanse. W przypadku pieszych wędrówek postaw na plecak.

Decyzja o tym, jakie rzeczy zapakować na podróż, należy do Ciebie - w końcu najlepiej wiesz, czego będzie ci potrzeba w miejscu, do którego się wybierasz. Jeśli jednak masz ograniczoną przestrzeń, staraj się nie dublować bagaży bez potrzeby. Jeżeli jest lato i nic nie zapowiada złej pogody, weź jedną parę dżinsów zamiast dwóch. Jeśli jest zima - jedna czapka z pewnością ci wystarczy, a w razie potrzeby drugą dokupisz na miejscu. Możesz zrezygnować także z małych rzeczy, które będą ogólnodostępne u celu podróży. Kosmetyczka zajmie dużo mniej miejsca, gdy wyjmiesz z niej mydło, pastę do zębów, dezodorant, szampon i krem pod prysznic.

Rezerwacja biletów lotniczych gwarantuje ci miejsce na pokładzie; gwarantuje je także twojemu bagażowi. Jednak podczas załadunku, lotu i rozładunku twoje walizki mogą doświadczyć kilku większych wstrząsów. Wobec tego upewnij się, że wszystkie kruche rzeczy są dobrze zabezpieczone - owiń je w folię z bąbelkami (powstrzymaj się przed ich przekłuciem!) i umieść między miękkimi częściami garderoby. Na wszelki wypadek schowaj do walizki część swoich pieniędzy - jeśli zgubisz portfel lub ktoś cię obrabuje, nie pozostaniesz bez grosza.

Przed wyjazdem trzy razy sprawdź, czy wszystko, co jest ci potrzebne, znalazło się w torbie. Zawsze miej oko na swój bagaż i nigdy nie zostawiaj go bez opieki. Co jednak najważniejsze - przed udaniem się w drogę upewnij się, że bilety lotnicze są w twojej kieszeni!

Licencja: Creative Commons
2 Ocena