Zastanawiałaś się kiedyś, jak odmienić zwykły t-shirt, żeby wyglądał oryginalnie? Tak naprawdę to bardzo proste. Niskim kosztem, przy odrobinie chęci i wolnego czasu możesz stworzyć swoje własne, małe arcydzieła, dzięki którym będziesz się wyróżniała na ulicy.

Data dodania: 2009-08-17

Wyświetleń: 5162

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli posiadasz choć trochę umiejętności plastycznych, możesz pomalować swój zwykły t-shirt farbami akrylowymi. Pierwsze, czego potrzebujesz, to dobty pomysł. Na początek wybierz tani podkoszulek, który możesz spisać na straty - pierwsze próby bywają czasem trudne

W sklepie dla plastyków kup farby akrylowe. Są tanie, a wybór kolorów jest praktycznie nieograniczony. Schną szybko i - co najważniejsze - nie spierają się z ubrań.

Następnie wybierz wzór. Najlepiej przerysuj go kilka razy na papierze, aby nabrać wprawy. Poniżej naszkicuj ołówkiem wzór na materiale. T-shirt połóż na twardej, gładkiej powierzchni (tu sprawdza się drewniana deska do krojenia) i przymocuj go spinaczami. Teraz możesz poprawić wzór farbą. Poczekaj, aż wyschnie i powtórz czynność, nakładając cienkie warstwy farby. Delikatnie odepnij materiał, zostawiając go na desce, i odłóż, aby wysechł. Kiedy będzie gotowy, wyprasuj go dokładnie żelazkiem przez cienką ściereczkę. Gotowe!

Jeśli jednak uważasz, że nie uda Ci się pomalować wybranego wzoru farbami, możesz użyć marketów permanentnych. Kupisz je w zwykłym sklepie papierniczym. Są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej.

(...)

Pozostała część artykułu "Zrób to sama: odpicuj swój t-shirt" do przeczytania na Modoblogu

Jego autorem jest Ewa Kubianka, zapalona dziennikarka modowa.

Na Modoblogu znajdziesz także inne artykuły, przygotowane przez modowych dziennikarzy i stylistów, dotyczące takich zagadnień jak stylizacja.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena