Wszystkie za i przeciw wobec legalizacji narkotyków w Polsce zebrane w jednym, w miarę krótkim artykule. Każdy kto chce poznać zdanie obu stron powinien to przeczytać.

Data dodania: 2009-08-15

Wyświetleń: 2919

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

W Polsce za samo posiadanie jakiegokolwiek narkotyku grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak nie jest prawdą, że narkotyki lekkie, czyli takie jak marihuana, tylko szkodzą zdrowiu. Prawda jest taka, że marihuana jest silnym środkiem przeciwbólowym, często wykorzystywanym w medycynie naturalnej.

Dawniej narkotyki były częścią medycyny i były b. często wykorzystywane w religijnych obrzędach. Jednak czy możemy robić tak, jak mówi raper Peja , który uważa, że gandzia powinna leżeć w sklepach obok majeranku?

No właśnie nie bardzo. Głównie dlatego, że ogólnodostępność marihuany może spowodować spore zamieszanie w polskim społeczeństwie. Bo jak to w ogóle sprzedawać? Wiadomo, że powinno być ograniczenie do lat 18, ale narkotyk może spowodować wstrzymanie akcji serca!

Jednak jak mówi tekst mądrej piosenki:

Nie chce to nie weźmie - przecież swój rozum ma
Dajcie wreszcie spokój, dajcie spokój dzieciom Jah

Sporo jest jednak plusów legalizowania narkotyków. Niestety, bez względu na to czy legalizacja marihuany się odbędzie, ludzie którzy będą chcieli-kupią. Więc jeśli mają kupować, to dlaczego państwo ma na tym nie zarobić? Pieniądze zamiast do mafii i dealer'ów będą szły do skarbu państwa.

Marihuana- sposób na załatanie dziury finansowej czy sposób na śmierć? To pytanie na chwilę obecną pozostanie bez odpowiedzi, jednak miejmy na uwadze to, że nie było jeszcze żadnego potwierdzonego przypadku śmierci poprzez przedawkowanie marihuany. Jeśli chcecie wiedzieć co na ten temat ma do powiedzienia polski hip hop posłuchajcie tej piosenki

Licencja: Creative Commons
4 Ocena