Brokerzy i agenci ubezpieczeniowi są najróżniejszy. Agenci zatrudnieni są przez jedno przedsiębiorstwo. Ponieważ pracują oni dla konkretnego przedsiębiorstwa, promują produkty dla tego biznesu.

Data dodania: 2009-08-10

Wyświetleń: 1529

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Brokerzy i agenci ubezpieczeniowi są najróżniejszy. Agenci zatrudnieni są przez jedno przedsiębiorstwo. Ponieważ pracują oni dla konkretnego przedsiębiorstwa, promują produkty dla tego biznesu. Wskutek tego, agent ubezpieczeniowy nie zapewnia zbytu produktom dla konkurencyjnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Dożywotni maklerzy ubezpieczeniowi są w rzeczywistości mediatorami między klientem a firmami ubezpieczeniowymi. Więc, oni nie pracują dla jednego konkretnego przedsiębiorstwa. Przez co przeszukują oferty wielu firm, odszukując najmniej drogą polisę ubezpieczenia na życie, która pasuje do jakichkolwiek specyfikacji które umieściłeś.

Wybieranie polisy ubezpieczenia na życie jest znacznie łatwiejsze gdy masz właściwego brokera. Robią oni badania dla ciebie, odszukując najlepsze rozwiązania . Brokerzy zwykle otrzymują swoją prowizję od towarzystwa ubezpieczeniowego jeśli oni wydadzą wyrok w sprawie klienta, ale mogą pobierać jakieś opłaty alternatywne. Zasadniczo, jednakże, maklerzy ubezpieczeniowi zarabiają swoje pieniądze dzięki komisjom, i firmy ubezpieczeniowe składają takie. Kurtaż ubezpieczeniowy już jest włączony w koszt premii i każde towarzystwo ubezpieczeniowe ustawia jej wysokość. Jednakże, powinieneś zdecydować wystarać się o taką samą politykę dla siebie bezpośrednio z towarzystwa.

Rebating jest praktyką, która jest zakazana w większość miejsc pomimo niektórzy brokerzy wciąż ją stosują. Z rebating, makler ubezpieczeniowy spuści ich komisje, a następnie przekaże tą oszczędność klientowi. Pomimo że oszczędność może być całkiem kusząca dla niektórych ludzi, to jest to prawdopodobnie nie mądry pomysł aby użyć maklera ubezpieczeniowego na zwroty. Główny powód jest że to jest nielegalne. Na dodatek, rebated ilość jest dochodem podlegający opodatkowaniu , i musiałbyś go

To jest bardzo ważne wybrać prawego maklera ubezpieczeniowego. Negocjuje on z wieloma innymi przedsiębiorstwami, i to pozwala ci mieć szerszy zakres opcji. W dodatku, znają oni od podszewki świat ubezpieczeniowy i może poprowadzić cię w dobrym kierunku. Decydując się na twojego brokera, należy pytać prawo o pytania, i rozumieć dobre odpowiedzi.

Najpierw, określ poziom doświadczenia brokera. Im ma większe doświadczenie, tym ma większę umiejętności by ci pomóc. Nowsi brokerzy właśnie zbierają doświadczenie i moga nie mieć tylu znajomości. Brak doświadczenia może być bardzo kosztowny. Nowsi brokerzy nie mają jak rozległych portfolio stosunków. Brak doświadczenia często wynika też z dezinformacji.

Ustalać czym sąkwalifikacje twojego brokera, i dowiedzieć się z iloma przedsiębiorstwami współpracuje. To może pomóc dawć ci pogląd na to jak dokładne będą ich poszukiwania. Twój broker powinien znać skłonności każdego przedsiębiorstwa. W istocie, lepiej twój broker zna rynek, tym więcej pieniędzy zaoszczędzisz.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena