Busko-Zdrój to miejsce o niepowtarzalnych walorach, obejmujących zarówno wyjątkowe bogactwa przyrody, krajobrazu, historii, a także bardzo cenne zabytki architektoniczne. Miasto słynie z leczniczych wód siarczkowych, jednych z najlepszych w Europie.

Data dodania: 2009-08-05

Wyświetleń: 1928

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Busko-Zdrój to miasto położone w południowej części województwa świętokrzyskiego. Miasto to znajduje się 80 km na północny-wschód od Krakowa.

Busko-Zdrój to miejsce o niepowtarzalnych walorach, obejmujących zarówno wyjątkowe bogactwa przyrody, krajobrazu, historii, a także bardzo cenne zabytki architektoniczne.

Miasto słynie z leczniczych wód siarczkowych, jednych z najlepszych w Europie. Swą popularnością przyciąga co roku kilkadziesiąt tysięcy kuracjuszy z Polski jak i wielu krajów świata.

Czyste powietrze, nieskażone gleby i jedyne w swoim rodzaju wody lecznicze siarczanosłone oraz solanek jodkowobromkowe stanowią skuteczną terapię dla wielu schorzeń, zwłaszcza tych reumatologicznych, pourazowych, neurologicznych i kardiologicznych.
Szeroki wachlarz kąpieli, masaży i innych form terapii nie tylko poprawiają kondycję naszego zdrowia, ale również przywracają naszej skórze jędrność i młodość.
Można tu skorzystać z kilku rodzajów kąpieli, masaży i innych form terapii, które nie tylko znacząco poprawiają kondycję naszego zdrowia, ale coraz częściej przywracają naszej skórze jędrność i młodość.

Busko-Zdrój posiada status miejsca uzdrowiskowego. Tradycyjne leczenie uzdrowiskowe sięga lat 1836 i jest ściśle związane z oddaniem do użytku zdrojowych Łazienek – dzisiejszego sanatorium „Marconi”. Sanatorium to słynie nie tylko z wód, ale też z przepięknej sali koncertowej, w jakiej odbywają się wielkie wydarzeni kulturalne między innymi koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz, w którym biorą udział sławni artyści z kraju i zagranicy.
Ale turyści i kuracjusze w Busku Zdroju nie muszą ograniczać swojej aktywności tylko do uczestnictwa w zabiegach czy wydarzeniach kulturalnych, bo miasto i okolice oferują cały szereg pomysłów na turystykę aktywną. Miłośnikom pięknej przyrody i bardzo kameralnych form wypoczynku, region proponuje spacery wśród lasów, łąk i stawów. Nocować można w sanatorium, na kwaterze prywatnej, ale też w ekologicznych gospodarstwach agroturystycznych. To idealny teren do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i jeździectwa.
Nowoczesne, zmodernizowane i doskonale wyposażone sanatoria i ośrodki przyrodolecznicze, takiej jak Sanatorium Marconi, Willa Zielona, Mikołaj, Mikołaj II, Krystyna, Włókniarz, Szpital Uzdrowiskowy Oblęgorek czy Szpital Górka same w sobie są już dziś markami znanymi i cenionymi w całej Polsce ze względu na najwyższy poziom kadry medycznej oraz sukcesy w walce z wieloma schorzeniami .
Doskonałym miejscem do zatrzymania się w Busku-Zdroju, godnym polecenia jest Hotel „POD ŚWIERKIEM”, położony jest w bliskim sąsiedztwie romantycznego parku zdrojowego.Znany jest z wygodnych pomieszczeń, z oryginalnego wystroju, domowej kuchni i miłej atmosfery. Nic dziwnego, że stałymi bywalcami od lat są ludzie ze świata kultury i biznesu, ale nie tylko.

W hotelu POD ŚWIERKIEM są również wieloletnie tradycje. Już trzecie pokolenie restauratorów stale pracuje na swe sukcesy. Dlatego HOTEL POD ŚWIERKIEM cieszy się nieustannym powodzeniem gości z kraju i z za granicy.

Hotel dysponuje pokojami posiadającymi łazienki z prysznicami oraz telefon, internet bezprzewodowy oraz telewizję satelitarną i kablową.

Hotel posiada restaurację, która serwuje wyśmienite tradycyjne polskie potrawy jak i również potrawy kuchni międzynarodowej, śniadania, obiady, kolacje, na życzenie klienta podawane są również mniejsze porcje dla dzieci. Bar znajdujący się w Hotelu dzięki swej relaksującej atmosferze i szerokiej gamie napoi jest popularnych zarówno wśród tubylców jak i gości, a ogródek piwny zaprasza wszystkich, i Państwa – i słońce!
Licencja: Creative Commons
0 Ocena