Postanowione :) Wyprawa motocyklem przez Amerykę Południową powinna zacząć się od Peru. Z informacji znalezionych w sieci udało mi się dowiedzieć, że jest dobre połączenie lotnicze, będzie też możliwość odebrania w porcie kontenera z motocyklem. Jeszcze nie wiem ile dokładnie kosztuje kontener, ale wydaje się być to najlepszym na tą chwilę rozwiązaniem.

Data dodania: 2009-08-04

Wyświetleń: 2033

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Postanowione :) Wyprawa motocyklem przez Amerykę Południową powinna zacząć się od Peru. Z informacji znalezionych w sieci udało mi się dowiedzieć, że jest dobre połączenie lotnicze, będzie też możliwość odebrania w porcie kontenera z motocyklem. Jeszcze nie wiem ile dokładnie kosztuje kontener, ale wydaje się być to najlepszym na tą chwilę rozwiązaniem.Tak więc Peru. :)

Peru zawiera w sobie całą esencję Ameryki - Nowego Świata - zarówno pod względem geografii, jak i mieszanki kultury indiańskiej i europejskiej. Peru to kraj kultur antycznych, gdzie tradycyjny sposób życia Indian nadal jest kultywowany. Ogromne kontrasty w pejzażu, prawdopodobnie największy skarb obu Ameryk.

Hiszpańscy konkwistadorzy, którzy przybyli do państwa nigdy nie znaleźli "zaginionego miasta Inków" Machu Picchu. Jest to doskonałe miejsce na kilkudniowy pobyt. W Peru warto także zobaczyć grobowiec Chulpa należący do kultury Colla, położony w pobliżu jeziora Titicaca. Dzięki ogromnej różnorodności krajobrazów Peru jest także jednym z najbardziej efektownych krajów. Spośród 103 występujących na ziemi stref ekologicznych 83 istnieją wyłącznie w Peru. Oczywiście nie można zapomnieć o stolicy - Limie, zachwycającej podróżników kolonialnym przepychem.

Zdrowie:

Zagrożenie chorobami tropikalnymi na wybrzeżu i w górach jest stosunkowo niewielkie. W regionach nizinnych na wschodzie kraju (Iquitos, Pucallpa) występuje umiarkowane zagrożenie malarią i dengą. Szczepienia ochronne w zasadzie nie są wymagane. Służba zdrowia powiadamia o konieczności takich szczepień, jeśli pojawiają się symptomy epidemii, a podróżujący udają się do obszarów zagrożonych. Szczepień przeciwko żółtej febrze można dokonać na miejscu (koszt ok. 10 USD). Udających się z Peru do Brazylii obowiązuje szczepienie przeciw żółtej febrze (można się zaszczepić na lotnisku w Limie). Szczepienie przeciwko cholerze nie jest wymagane ze względu na małą skuteczność. Zdarzają się przypadki choroby wysokościowej (soroche), która objawia się bólami głowy, jamy brzusznej i torsjami. Opieka medyczna jest ogólnie dostępna w większych ośrodkach miejskich. Koszt standardowej wizyty lekarskiej wynosi 50 USD, EKG - ok. 20 USD, badań analitycznych - 70 USD, USG -ok. 60 USD. Doba w szpitalu lub klinice kosztuje od 30 do 100 USD


Ambasada RP
Avenida Salaverry 1978, Jesús María, Lima 11, Peru
adres do korespondencji:
Casilla de coreo 180174, Miraflores, Lima 18, Perú
tel. (0511) 4713-920; fax. 4 713-925, 4 714-813
e-mail: [email protected]
strona www: www.polonia.org.pe
tel. dyżurny: 00 511-470 04 24

Konsulat RP w Arequipa
Konsul Honorowy: Mauricio Chabaneix Belling (hiszpański, angielski)
Mariscal Benavides 307 Selva Alegre, Arequipa
tel.(0-05154) 217676, 222666, 287662
fax. (0-05154) 213098; tel. komórkowy 697 684
e-mail: [email protected].

Licencja: Creative Commons
0 Ocena