Jak wiadomo nie łatwo jest podjąć się wyzwania i zacząć robić coś czego efekty zobaczymy dopiero za jakiś czas swojej pracy. Ten temat jest poświęcony właśnie wszystkim którzy chcą coś osiągnąć ale nie wiedzą jak się do tego zabrać.

Data dodania: 2009-07-30

Wyświetleń: 2068

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wiadomo nie łatwo jest podjąć się wyzwania i zacząć robić coś czego efekty zobaczymy dopiero za jakiś czas swojej pracy. Ten temat jest poświęcony właśnie wszystkim którzy chcą coś osiągnąć ale nie wiedzą jak się do tego zabrać.

Podam cztery etapy które pozwolą wam zacząć robić coś bez dnia odpoczynku i jeszcze będziecie z tego zadowoleni. Ponieważ nic nas tak nie cieszy jak efekty swojej pracy uważam, że trzeba przede wszystkim zacząć od organizacji swojego czasu.

Trudno jest osiągnąć sukces nie dlatego, że wymaga to jakiegoś specjalnego talentu ale wymaga dużo cierpliwości i wytrwałości. Dlatego ja na początek polecam usiąść z kartką papieru i napisać co nas interesuje w jakim kierunku chcemy pokierować nasz sukces życiowy. Gdy wypiszemy już kilka rzeczy którymi chcemy się zająć pomyślmy które mogą dla nas być i dochodowe i przyjemne.

Pamiętajmy, że jeśli znajdą się na liście po selekcji 3 jakieś interesujące nas dziedziny na początek zajmijmy się tylko jedną ponieważ rozpoczęcie działania w e wszystkich 3 może być dla nas trudne. Ludzie sukcesu potrafią kierować kilkoma biznesami na raz ale oni są już nauczeni zajmowania się większą ilością biznesów. My na początku nie mamy jeszcze wyrobionych nawyków dlatego polecam rozpocząć tylko w jednej dziedzinie.

Gdy wybierzemy już dziedzinę, która nas interesuje przejdźmy do poszukiwania niezbędnej wiedzy. Gdy chcemy założyć własną firmę poczytajmy jak to zrobić, nauczmy się technik reklamy wykorzystywanych w prowadzeniu firmy itp. Jeśli chcesz zacząć pracę w programach partnerskich skup się tylko na tej wiedzy i szukaj informacji jak zacząć w jaki sposób promować produkty jak pozycjonować strony reklamowe itp. Nie rób nic pochopnie najpierw zainteresuj się tematem.

Gdy zbierzesz odpowiednią ilość informacji zacznij od małych kroków. Ja zaczynając swoją przygodę z inwestowaniem pieniędzy skupiłem się tylko na funduszach inwestycyjnych gdy dowiedziałem się dość sporo zacząłem rozwijać swoje zainteresowania o GPW, nieruchomości teraz zaczynam pracować nad e-biznesem. Wydaje właśnie swojego pierwszego ebooka oraz przekładam moją wiedzę na kursy multimedialne. Oczywiście chciałbym organizować internetowe konferencje i szkolenia stacjonarne ale nie mogę zrobić wszystkiego naraz.

Nawet prowadzenie bloga wymaga ode mnie pewnej ilości czasu więc też nie mogę napisać wszystkiego co bym chciał w jeden dzień. Przypuszczam, że zanim podzielę się z wami całą moją wiedzą to minie przynajmniej kilka miesięcy a wtedy zdarzę się wzbogacić już o nową więc znów będę mógł wam pisać kolejne tematy wynikające z rozwijania się mojej wiedzy.

Także pamiętajcie, że każda wielka idea zaczyna się od małych kroków i na zbudowanie potrzeba więcej niż tydzień czy nawet miesiąc. Bardzo często trudno nawet się zmieścić w kilku miesiącach często nasz sukces trzeba liczyć w latach. Dlatego podejmując działanie róbcie to z pasji a nie dla pieniędzy. Oczywiście waszym celem jak i moim jest zarabianie pieniędzy ale na pewno nie za wszelką cenę ponieważ sukces nie może być budowany na kłamstwie. Jeśli chcemy stać się ekspertami i prawdziwymi inwestorami musimy zbudować odpowiednią pozycję swojej osoby dopiero potem będziemy mogli uzyskać wynagrodzenie za nasz trud.

Gwarantuje wam, że jeśli pokażecie się jako wartościowi ludzie którzy mają coś sensownego do przekazania to znajdą się zwolennicy waszej osoby i na pewno będą korzystać z waszych produktów i porad ponieważ będą wiedzieć z kim mają do czynienia. Ja osobiście wole chodzić do sprawdzonych sklepów niż do nowych bo sprawdzone już znam wiem gdzie co leży i potrafię zakupy zrobić w 10 minut. Jak jestem w obcym mieście to robienie zakupów zajmuje mi dużo więcej czasu. Więc jak widzicie dobre wykreowanie swojego wizerunku spowoduje, że zaczniecie stawać się kimś więcej dla waszych klientów niż tylko sprzedawcą produktów.

Mnie osobiście cieszy to, że otrzymałem pierwszy komentarz od pani Basi która dała mi do zrozumienia, że to co chcę przekazać ma sens. I to mnie motywuje do dalszych działań. Wy też musicie szukać cały czas czegoś co was zmotywuje. Polecam gdy łapią was jakieś wątpliwości abyście posłuchali muzyki, obejrzeli film z rodziną czy narzeczoną i otrząsnęli się ze złych myśli i dalej robili swoje bo tylko konsekwencja w działaniu może doprowadzić was do sukcesu.

Pamiętajcie żaden biznes nie powstał na fundamentach pesymizmu i lenistwa.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena