Odrobina luksusu w twoim domu

Data dodania: 2009-07-29

Wyświetleń: 4160

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Łazienka to pomieszczenie w domu, przy którego aranżacji szczególną rolę odgrywają nasze gusta i upodobania.
Wszak jest to miejsce, w którym zaczynamy i kończymy dzień. Oprócz więc funkcjonalności i odpowiedniego dopasowania poszczególnych elementów do kształtu pomieszczenia niebagatelną rolę odgrywać tutaj będą względy estetyczne. Estetyka łazienki wyrażać powinna nasze upodobania, ale i panujące trendy.
Jeśli chodzi o design to spotykamy w łazienkowym wzornictwie styl romantyczny, ponadczasowy oraz trendy.
Styl romantyczny przejawia się w obłych i falistych kształtach. Dominuje ceramika oraz ozdobniki nadające pomieszczeniu swoistej nastrojowości. Styl romantyczny to powrót do dawnych epok. Styl ponadczasowy charakteryzuje znaczna swoboda w doborze elementów wystroju łazienki. Liczy się tu jednak przede wszystkim funkcjonalność i prostota.
Styl trendy charakteryzuje nowoczesny minimalizm, upodobanie do form prostokątnych i kwadratowych.
Warto jednak pamiętać, że dziś łazienka to również miejsce, gdzie możemy oddać się relaksowi. Swoisty trend na SPA przekłada się także i na rolę łazienki, która w znacznej mierze celebrować ma żywioł wody.
Wanny wyposażone w hydromasaż to dziś standard. Życie w zgodzie z wellness sprawia, że pragniemy we własnej łazience poprawiać sobie samopoczucie, oderwać się od trudów codzienności właśnie dzięki sprzętom takim jak wanny z hydromasażem. Kupując wannę z hydromasażem możemy mieć SPA we własnej łazience.
Dlatego tak wiele osób decyduje się na nią. Dzięki dyszom i pompom zamontowanym w wannie i zasilanym prądem tworzą się miliony pęcherzyków i silnych strumieni wody, które są masażem dla kąpiącej się osoby.
Jeśli chodzi o wanny to według najnowszego trendu, dla którego żywiołem jest woda, wanna powinna być w centrum. Coraz częściej spotyka się więc wannę ustawioną w samym środku pomieszczenia. Widoczna wtedy z każdej strony powinna przykuwać uwagę niebanalnym obudowaniem, np. z drewna lub też ze szkła. Nadal często spotykamy wanny narożne.
Podsumowując warto pokusić się o stwierdzenie, że w obecnych trendach to właśnie wanna króluje w łazience. Jest jej centralnym punktem, wokół którego aranżuje się pozostałą przestrzeń tworząc harmonijny z naszym wnętrzem mini salon kąpielowy.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena