Organizatorem imprezy jest znany muzyk - perkusista, urodzony w Hawanie na Kubie - Jose Torres. Jest on również założycielem pierwszej w Polsce salsowej orkiestry pod nazwą Jose Torres y Salsa Tropical. Nazwisko Torres przyciąga największe gwiazdy taneczne z całego świata, co gwarantuje że każda impreza jest kulturowym miksem Europy i reszty świata.

Data dodania: 2009-07-29

Wyświetleń: 1686

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative CommonsCarnaval De Salsa we Wrocławiu to cztery dni, wypełnione w ciągu dnia warsztatami tańca, a wieczorem pokazami zaproszonych gwiazd z Kuby i USA. Wśród prowadzących warsztaty było większość gości zagranicznych, choć nie zabrakło reprezentacji z Polski.
Każdego dnia po zakończonych oficjalnych pokazach, imprezy przenosiły się do specjalnie wybranych klubów i hoteli, gdzie można było zobaczyć niesamowite popisy tancerzy na parkiecie.
W większości opinii można było usłyszeć, że warto przyjechać do Wrocławia choćby nawet na same nocne imprezy...

Łódzkim akcentem Festiwalu był wyjazd dużej grupy uczestników ze Szkoła tańca Łódź Urban Dance Zone. Andreas Bromirski, główny instruktor szkoły, po raz kolejny dołączył do niewielkiego grona instruktorów prowadzących warsztaty. Występował wśród największych salsowych gwiazd z Kuby i USA - prowadził zajęcia z Salsy w parach i Salsy Hip/Hop. Wieczorem, wspólnie z partnerką Kamilą, dali przepiękny pokaz pt. "Party for two" w Teatrze Muzycznym Capitol, bardzo dobrze przyjęty przez wymagającą publiczność.

W przyszłym roku impreza zmienia swój miesiąc w kalendarzu - zamiast lipca, zostaje przesunięta na sierpień czyli koniec wakacji. Niestety dla Łodzi, impreza nie zmienia miasta...
Pozostaje nam wierzyć że Łódź, jako kandydat do Europejskiej Stolicy Kultury 2016, będzie w stanie zorganizować, lub przynajmniej wesprzeć w organizacji podobną imprezę taneczną Salsa w Łodzi.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena