Jak zmieniły się szkoły tańca przez ostatnie lata? Czy to wciąż turniejowe kursy dla wąskiej grupy zapaleńców, czy już może sposób na spędzanie wolnego czasu i rekreację?

Data dodania: 2009-07-28

Wyświetleń: 2847

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons


Od dwóch-trzech lat jesteśmy świadkami rozkwitu szkół tańca w całej Polsce. Jak to się stało?

W dużej mierze dzięki programom rozrywkowych które bazują na muzyce i tańcu. Największy wpływ można przypisywać stacji TVN, której flagowym programem rozrywkowym w ostatnich latach jest "Taniec z Gwiazdami".
Widzowie siedzący przed telewizorami zobaczyli, że taniec nie jest passe, wyzwala emocje i jest na wyciągnięcie ręki.

Pojawił się popyt więc i mamy podaż. Istniejące szkoły tańca w jednej chwili zobaczyły obok siebie kilka zupełnie nowych. Bo każdy chce tańczyć! Stare szkoły które w porę się nie obudziły, spadły do drugiej ligi. Dziś już nie wystarcza zwykła sala gimnastyczna i szatnia w jednym.
Szkoły tańca mają dziś piękne, klimatyzowane sale, szatnie, toalety, prysznice. To podstawa. Jednak to co najważniejsze to renoma szkoły i instruktorzy. Znane nazwiska przyciągają - to fakt, jednak działa to jedynie w dużych miastach,. Niestety szkoły tańca z niewielkich miejscowości nie mają szans na znanego instruktora.

Kursy tańca w szkołach to podstawa. A co innego jeszcze proponują? Warsztaty taneczne, które trwają dzień albo i nawet kilka dni, nastawione na poznanie jednej techniki. Jest to bardzo skuteczna forma nauki, bardzo popularna i lubiana przez kursantów.
W większości szkół można również wynająć prywatne lekcje z instruktorem, co pozwolą na szybkie opanowanie tańca. Jednak jest to najdroższa forma nauki.
Nowością w szkołach tańca jest również organizacją wieczoru panieńskiego. Scenariusz takiego wieczoru jest bardzo różny, jednak zazwyczaj opiera się on na kursie tańca np. Salsy lub Sexy Dance, w specyficznej oprawie.

Każde większe miasta swoje szkoły tańca. W Warszawie jest ich najwięcej, to zrozumiałe. Tam też spotkamy znane nazwiska. Szkoły tańca w Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu też mają swoją renomę. Szkoła tańca Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław - to bardzo częste zapytania wpisywane w wyszukiwarkę internetową, co świadczy o dużej popularności i chęci tańca.
Cieszmy się z tego faktu, bo taniec na żywo jest znacznie lepszy niż taniec z gwiazdami przed telewizorem...            

Licencja: Creative Commons
0 Ocena