Grzejnik w łazience może być także ozdobą.

Data dodania: 2009-07-30

Wyświetleń: 4536

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Może być prawdziwą ozdobą łazienki, co już dość dawno dostrzegli ich producenci wprowadzając na rynek coraz bardziej fantazyjne wzory stanowiące nieraz w nowoczesnych łazienkach ciekawy i przyciągający wzrok element dekoracji. Mowa o grzejnikach łazienkowych.
Te najbardziej popularne to tzw. drabinki, złożone z pionowych kolektorów, które połączone są poziomymi rurkami. Są łatwe w montażu, a ich producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowocześniejszych i ciekawszych wzorów wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów i trendom w aranżacji wnętrz.
Grzejniki łazienkowe są również bardzo funkcjonalne: ułatwiają suszenie ręczników, co przemawia na ich korzyść przy porównaniu z ogrzewaniem podłogowym stosowanym często w łazienkach. Służą wtedy jako suszarki łazienkowe.
Duża wilgotność w łazienkach wymaga specjalnego wykończenia grzejników. Wykonane z rur stalowych i miedzianych, które powinny być najwyższej jakości oraz profili stalowych posiadają zabezpieczenia antykorozyjne oraz wykończone są specjalnymi lakierami. Dlatego też zwykłe grzejniki nie znajdują zastosowania w łazienkach.
Jeśli chodzi o samo wykończenie, grzejniki łazienkowe mogą być zarówno lakierowane, jak i chromowane czy też metalizowane lub satynowane. Stosowany rodzaj zasilenia to zasilanie z pieca centralnego ogrzewania, choć spotyka się również grzejniki elektryczne oraz wodno-elektryczne. Grzejniki wodne poza sezonem grzewczym nie działają, można jednak dokupić grzałkę elektryczną.
Bywają wyposażone w specjalny ekran maskujący jego podłączenie do instalacji. Ekran taki pełni jednak funkcję przede wszystkim dekoracyjną. Dzięki jego zastosowaniu zwiększona zostaje również powierzchnia emitująca ciepło.
Dzięki zamontowaniu grzejnika łazienkowego blisko kabiny prysznicowej lub wanny zawsze mamy pod ręką po wyjściu z kąpieli ręcznik. Czasem montuje się go tak, by oddzielał od siebie dwie strefy, np. między sedesem a umywalką.
Grzejniki łazienkowe dostępne są w różnych kolorach, choć największym zainteresowaniem cieszą się te tradycyjne, białe. Można jednak zamówić grzejnik w wybranym kolorze, co wiąże się z wyższymi kosztami.
Jeśli planujemy łazienkę w konkretnym stylu grzejnik może stać się ważnym jej elementem wpływającym na ogólna wizję aranżacji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena