Różnice pomiędzy grzejnikami stalowymi, a aluminiowymi.

Data dodania: 2009-07-28

Wyświetleń: 7392

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybierając grzejniki do łazienki warto wziąć pod uwagę grzejniki aluminiowe. Są one obok stalowych najczęściej montowanymi w łazience grzejnikami. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim wysoka estetyka wykonania oraz mały ciężar.
Ponadto są one odporne na korozję oraz doskonałe pod względem wydajności cieplnej. Kupując grzejnik aluminiowy płaci się za jego poszczególne elementy. Cena wynosi od 20 do 34 zł za jeden element.
Pamiętajmy jednak o tym, że zakup grzejnika w okazyjnie niskiej cenie, który najczęściej pochodzi wtedy z Chin może wiązać się z tym, że potrzebna będzie większa ilość żeberek, aby uzyskać tę samą moc grzewczą. Grzejniki aluminiowe pokrywane są z reguły zabezpieczającą powłoką chromową. Dzięki temu prezentują się niezwykle elegancko.
Ale alternatywą dla aluminiowych są oczywiście stalowe grzejniki łazienkowe. W tej chwili są to najpopularniejsze grzejniki instalowane w łazienkach.
Decydując się na nie należy jednak sprawdzić dokładnie ich zabezpieczenia przed korozją oraz dokładnie obejrzeć, czy nie posiadają jakichś śladów po odpryskach lakieru oraz czy warstwa lakieru jest odpowiednio twarda.
Obecnie grzejniki łazienkowe są uznawane za istotny element aranżacji łazienki. Dlatego jego kupno wiąże się nie tylko z bacznym rozważeniem względów funkcjonalnych, ale również wzornictwa. Szczególnie popularny ostatnio chłodny minimalizm znajduje odzwierciedlenie w propozycjach producentów grzejników łazienkowych.
Niezwykle efektowne kształty, nowoczesny wygląd stali i aluminium czynią grzejniki łazienkowe niezwykle ważnym elementem aranżacji łazienki.
Dostrzegają to producenci, którzy idąc śladem najnowszych trendów wnętrzarskich tworzą kolekcje grzejników odwzorowujących chociażby design popartu czy orientu w łazience.
Grzejniki pełnią więc w łazience wieloraką rolę: dają ciepło, mogą być elementem dekoracyjnym oraz doskonale sprawdzają się jako suszarka.
O zakupie przesądza więc funkcjonalność (tu warto też sprawdzić m.in. jak daleko grzejnik sięga od ściany) i w przeważającej części walory estetyczne.                                                    

Licencja: Creative Commons
0 Ocena