Artykuł traktuje o najpopularniejszych rodzajach ubezpieczeń jakie kupowane są w naszym kraju. Tymi ubezpieczeniami są ubezpieczenia nieruchomości i komunikacyjne. Dowiedz się więcej na ich temat.

Data dodania: 2009-07-15

Wyświetleń: 1892

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ubezpieczenia komunikacyjne podzielić można na obligatoryjne i dobrowolne. Obowiązkowe jest ubezpieczenie OC, czyli od tak zwanej odpowiedzialności cywilnej. Posiadać je muszą wszyscy właściciele pojazdów, ponieważ z tego właśnie ubezpieczenia opłacane są wszystkie straty powstałe w trakcie ewentualnych wypadków drogowych. Najbardziej powszechnym ubezpieczeniem dobrowolnym jest ubezpieczenie NNW czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Pokrywa ono na przykład cenę pobytu w szpitalu czy też zajęć rehabilitacyjnych.
Interesującą kwestią dla każdego kierowcy jest obowiązek opłaty ubezpieczenia OC, czyli obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego za szkody wyrządzone w związku z ruchem pojazdu. Warto przestudiować oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych, ponieważ w większości z nich funkcjonują zniżki oraz zwyżki na ubezpieczenie OC. Można uwzględniać dla przykładu zniżki na ubezpieczenie OC odnoszące się do wieku właściciela pojazdu, wieku czy marki samochodu, kontynuacji ubezpieczenia, a także wielu innych kwestii. Zwyżki wpływające na wysokość OC to natomiast: młody wiek właściciela, konkretne przeznaczenie pojazdu, niski czas posiadania prawa jazdy czy też wiek auta.
W dzisiejszych czasach firmy ubezpieczeniowe ścigają się o klientów. Prócz ofert dla firm jednoosobowych oferowane są także inne oferty - ubezpieczenia dla firm i przedsiębiorstw. Oferta jest ogromna. Ten gwałtowny wzrost oferowanych usług i możliwości to odpowiedź na wzrost gospodarczy, który obserwowaliśmy jeszcze niedawno. Żyjemy nie tylko dostatniej. Nabywamy także towary lepszej jakości, a z tym wiąże się nasza obawa o utratę dóbr. I dlatego szukamy odpowiedniego ubezpieczenia.
Warto pamiętać, iż ubezpieczenie mieszkania czy domu od ognia i innych zdarzeń losowych to twoje priorytetowe i podstawowe ubezpieczenie. Strata całego dobytku w wyniku pożaru w wielu przypadkach zmusza ludzi do zaczynania wszystkiego od początku. Trzeba pamiętać także o ubezpieczeniu na wypadek kradzieży. Nikt z nas nie chciałby przecież stracić najcenniejszych a zwykle i najdroższych przedmiotów, na które często odkładamy pieniądze przez wiele lat. Dlatego warto poważnie pomyśleć i rozważyć możliwość takiego ubezpieczenia ponieważ komfort i pewność jaką ono daje są nieocenione.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena