Odpowiednia izolacja domu, jest bardzo ważnym czynnikiem, który w istotny sposób przyczynia się do oszczędności energii cieplnej.

Data dodania: 2009-07-12

Wyświetleń: 3980

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Podczas projektowania domu jednym z ważniejszych czynników jest odpowiednia izolacja, ale i również wentylacja pomieszczeń, dlatego bardzo ważna jest rola drzwi zewnętrznych oraz okien.
Dodatkowo są one podstawowymi elementami każdego domu, które dopełniają cały projekt, dzięki nim bowiem mamy przecież wejście oraz światło naturalne w domu. Drzwi zewnętrzne oprócz najważniejszej roli jaką pełnią, czyli wejścia do domu, są również bardzo ważnym elementem izolacji domu, od tego bowiem jakie drzwi zewnętrzne wstawimy, zależy w dużej mierze odpowiednio dopracowana izolacja wejścia, czyli całego ganku.
Okna natomiast w głównej mierze spełniają funkcję oświetleniową podczas dnia, będąc zarazem izolacją i wentylacją poszczególnych pomieszczeń. Izolacja to oczywiście ochrona przed zbędnymi stratami ciepła, natomiast wentylacja to odpowiedni przepływ powietrza pomiędzy wszystkimi pomieszczeniami, aby ściany w domu nie „pociły się”, czyli nie powstawał na nich grzyb, pleśń oraz inne „choroby ścian”.
Jeżeli chodzi o funkcje izolacyjną naszych drzwi zewnętrznych oraz okien, powinny być one odpowiednio zamontowane i dopasowane, aby nie uciekało przez niepotrzebne ciepło, które w okresie grzewczym gromadzi się w domu. Dlatego podczas zakupu drzwi zewnętrznych oraz okien, powinniśmy bardzo dokładnie sprawdzić ich jakość właśnie pod względem ochrony ciepła w domu.
Przy czym okna muszą być z jednej strony szczelne, a z drugiej powinny mieć funkcję ustawiania wentylacji, czyli cyrkulacji powietrza, zaś drzwi zewnętrze powinny być bardzo dobrze uszczelnione a ich konstrukcja składać się z materiałów nie wypuszczających ciepła z domu.
Inna funkcję jaką spełniają drzwi zewnętrzne i okna, to ochrona przed hałasem. Szczególnie kiedy mieszkamy blisko ruchliwej ulicy, warto podczas zakupu nowych drzwi zewnętrznych oraz okien sprawdzić w parametrach ich poziom wytłumienia hałasu.
Jeżeli wybierzemy odpowiednie produkty, będziemy zadowoleni przez wiele lat, będą one bowiem stanowiły nie tylko podstawowe funkcje wejścia oraz oświetlenia, ale również będą izolacją, wentylacją i zabezpieczeniem przed hałasem z zewnątrz.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena