Wiele osób skarży się na ból pleców czy też kręgosłupa spowodowany różnymi czynnikami, schorzeniami. Często jest to skutek wykonywanej pracy (np. kierowca samochodowy). Jak temu zapobiegać i przeciwdziałać?

Data dodania: 2009-07-08

Wyświetleń: 2781

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ludzie stosują przeróżne metody i specyfiki w walce z bólem kręgosłupa. Niektóre z nich działają pozytywnie, inne niestety nie. Jest wiele sposobów na walkę z bólem (leki, zastrzyki, masaże) - niestety niektóre z nich (np. tabletki przeciwbólowe) pomagając nam w jednym problemie, doprowadzają do ruiny inne narządy wewnętrzne.

Należy unikać "chemii" i wszelkimi sposobami poszukiwać innych rozwiązań (jeśli tylko jest to możliwe), które przyniosą ulgę w bólu.

Rozwój technologiczny na całym świecie pomaga ludziom w wielu problemach życiowych, powstają coraz to nowsze urządzenia, które pomagają człowiekowi zarówno w jego pracy, jak i sferze zdrowotnej.

Nie tak dawno temu w Polsce, pojawiły się nowoczesne urządzenia, które pomagają ludziom w wielu schorzeniach.

Jednym z takich urządzeń, które wspomaga ludzi cierpiących z powodu bólu pleców lub kręgosłupa jest Mata Shiatsu. Jest ona doskonałym urządzeniem, które masuje plecy, uda i pośladki. Urządzenie to zapewnia masaż wibracyjny, pulsacyjny (masuje uda i pośladki) i rolkowy (masaż pleców). Matę Shiatsu można używać zarówno w domu jak i w samochodzie, ponieważ posiada odpowiednie przewody z wtyczkami.

Mata Shiatsu działa relaksująco, odprężająco, kojąco, usuwa zmęczenie, wzmacnia mięśnie grzbietowe, a także niweluje ból pleców i kręgosłupa.

Shiatsu wywodzi się ze starożytnej kultury - jest to wschodnia sztuka uzdrawiania, oparta na zasadach chińskiej medycyny, w której główną rolę odgrywał dotyk.

Teraz taki masaż możemy mieć każdego dnia w swoim domu kupując matę Shiatsu np. w sklepie Allego.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena