Bezpieczeństwo ludzi i ładunków skłania firmy przewozowe do coraz szerszego stosowania rejestratorów mobilnych.

Data dodania: 2009-06-22

Wyświetleń: 1714

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bezpieczeństwo ludzi i ładunków skłania firmy przewozowe do coraz szerszego stosowania rejestratorów mobilnych. Ich zaawansowanie techniczne pozwala na pełnienie roli "czarnych skrzynek", które mogą nie tylko zapisywać obraz z kamer, ale także szereg innych parametrów, określających zachowanie się kierowcy i stan pojazdu.

Podstawowe parametry, związane z zapisem obrazu, we współczesnych rejestratorach mobilnych to:

* zapis obrazu z kamer analogowych w rozdzielczości D1
* odświeżanie do 25 kl./s
* rejestracja na dysku twardym w kompresji MPEG-4 i H.264

m85006

Oprócz standardowego rejestrowania obrazu, rejestratory umożliwiają także zapis parametrów pojazdu, takich jak: czas uruchomienia, położenie, prędkość, włączenie kierunkowskazów, naciśniecie hamulca.
Rejestratory do pojazdów wyspecjalizowanych (np. policja) są wyposażane w oprogramowanie umożliwiające analizę obrazu (np. LPR - system rozpoznawania tablic).
Urządzenia stosowane w transporcie zbiorowym są przystosowane do dwukierunkowej transmisji audio, pozwalającej na przekazywanie komunikatów, a także wyposażone w systemy ich wyświetlania. Często wykorzystywana jest możliwość wyświetlania reklam z użyciem rejestratorów mobilnych.

Rozwój transmisji danych spowodował, że standardowym wyposażeniem stają się moduły GPRS, CDMA, WiFi pozwlajace na zdalne przekazywanie zapisanego obrazu.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena