W ostatnim czasie nastała moda na naukę udzielania pierwszej pomocy. Jak grzyby po deszczu powstają coraz to nowsze firmy oferujące szkolenia tego rodzaju. Czym kierować się przy wborze instruktorów, a czego należy unikać?

Data dodania: 2009-06-07

Wyświetleń: 1598

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pierwszą rzeczą na jaką powinniśmy zwórcić uwagę jest specjalizacja firmy. Gwarancję wysokiej jakości mogą dać jedynie instytucje, których wyłączną specjalizacją jest organizacja kursów pierwszej pomocy. Jeśli oferta obejmuje "mydło i powidło" (np. kursy umiejętności interpersonalnych, żeglarstwa itp.) powinno to budzić nasze wątpliwości. Pamiętajmy stare porzekadło, które mówi, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego...
Kolejnym aspektem jest doświadczenie. Stawiając na firmy, których klientów można policzyć na palcach jednej ręki możemy być narażeni z jednej strony na problemy organizacyjne, z drugiej zaś na brak doświadczenia dydaktycznego instruktorów. W tym miejscu możemy także natrafić na problem odwrotny - znane organizacje, które kursy pierwszej pomocy prowadzą od wielu lat często przestają liczyć się z klientami i zamiast na jakość stawiają na ilość.
Czy widząc ogłoszenie: "roczne BMW, z pełnym wyposażeniem, przebieg 1000 km - cena 300 zł" zdecydowalibyście się Państwo na zakup? Z pewnością nie. Podobnie jest z kursami pierwszej pomocy jeśli ich cena jest podejrzanie niska, powinniśmy dać sobie spokój, bo na świecie nie ma nic za darmo - wysoka jakość zawsze musi kosztować.
Ceny szkoleń w sprawdzonych, renomowanych firmach kształtują się różnie w zależności od regionu kraju i czasu trwania. I tak na przykład cena za kurs pierwszej pomocy w Kielcach to kwota rzędu 80-180 zł za osobę, a kurs pierwszej pomocy w Warszawie to ceny od 100 do 250 zł.
Pamiętajmy też, że najważniejszy jest pierwsze wrażenie - jeśli cokolwiek wzbudzi nasze podejrzenia (skomplikowana procedura rejestracji, kiepski kontakt) wtedy powinniśmy zastanowić się nad wyborem innego organizatora.
Kurs pierwszej pomocy to nie tylko moda, to realne umiejętności, które mogą uratować komuś życie. Tym bardziej ważne jest aby wybrać mądrze, aby nasze szkolenie nie ograniczyło się jedynie do otrzymania zaświadczenia, a żeby nasza wiedza pomogła uratować komuś życie
Licencja: Creative Commons
0 Ocena