Wszyscy, którzy nie wybrali jeszcze celu swoich letnich wakacji powinni zastanowić się nad dość niezwykłą "destynacją" jaką jest Szkocja, a konkretnie nadmorskie miasteczko Largs.

Data dodania: 2009-05-20

Wyświetleń: 3528

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wszyscy, którzy nie wybrali jeszcze celu swoich letnich wakacji powinni zastanowić się nad dość niezwykłą "destynacją" jaką jest Szkocja, a konkretnie nadmorskie miasteczko Largs.

Largs to atrakcyjne miasto na wybrzeżu Ayrshire. Spektakularna sceneria z wyspami na zachodzie i falującymi wzgórzami na wschodzie przyciągają tutaj turystów każdego roku.

Można tutaj spacerować po promenadzie zaczynając od przystani, przechodząc obok pomnika upamiętniającego Bitwę o Largs w 1263 roku aż do portu, z którego można wsiąść na prom na wyspę Cumbrae lub latem wybrać się na wycieczkę ostatnim na świecie morskim parowcem.

Largs udanie łączy atmosferę pełną relaksu z przyjaznym nastawieniem tutejszych mieszkańców i pozytywną energią kurortu wakacyjnego. Znaleźć tutaj można wiele sklepów, barów, restauracji i ciekawych miejsc do odwiedzenia o ile kiedykolwiek znudzą Cię fantastyczne krajobrazy.

Osoby szukające bardziej aktywnego wypoczynku mogą się wybrać na jedno z dwóch tutejszych pól golfowych (jedno po każdej stronie miasta), pograć w tenisa, kręgle, skorzystać z basenu lub pożeglować.

Żelaznym punktem programu jest w Largs Vikingar! gdzie przebrani bajarze przywrócą do życia historię Wikingów w Szkocji. Można także wybrać się do Kelburn Country Centre z torem jazdy na kucach, pokazami sokołów, placami zabaw dla dzieci i zakątkiem z różnymi zwierzętami.

Żadna wizyta w Largs nie byłaby kompletna bez odwiedzenia wyspy Cumbrae. Krótki rejs promem (10 minut) i poczujesz jakbyś był w zupełnie innym świecie! Najlepszym środkiem lokomocji na wyspie jest rower i ok. 18 kilometrowa przejażdżka dookoła wyspy jest bardzo popularnym sposobem na jej poznanie. Można także zrelaksować się na tutejszej doskonałej plaży lub zjeść posiłek w którejś tutejszych kawiarni i restauracji.

Jeśli chciałbyś wybrać się trochę dalej, Largs stanowi idealną bazę do eksplorowania Burns Country, miejsca narodzin narodowego barda Roberta Burnsa. Doskonałą rozrywką jest też wycieczka na wyspę Arran, która została nazwana "Szkocją w miniaturze". Jeżeli twoją pasją są zakupy i kultura, Glasgow jest miejscem dla Ciebie. Oddalone tylko o godzinę jazdy, oferuje olbrzymi wybór doskonałych sklepów i ciekawych miejsc takich jak Muzeum Kelvingrove czy Centrum Nauki.

Szkocja to piękny kraj godny odwiedzenia nie tylko w celach zarobkowych. Warunki klimatyczne nie są tutaj tak korzystne jak w Bułgarii i pewnie dlatego noclegi w Bułgarii cieszą się zdecydowanie większą popularnością. Mimo to zachęcamy do wzięcia Szkocji pod uwagę przy planowaniu kolejnych wakacji, kiedy to w wyszukiwarkę Google będziecie wpisywać nieśmiertelne hasło tanie noclegi.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena