Nowoczesny autoklaw VACUKLAV 24 BL niemieckiej firmy MELAG, to znakomite rozwiązanie w sterylizacji parowej długich narzędzi.

Data dodania: 2009-05-15

Wyświetleń: 2523

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego klasa B?
Klasa B spełnia najostrzejsze wymogi i dlatego nadaje się do sterylizacji wszystkich stosowanych w praktyce rodzajów załadunku (łącznie z wyrobami wgłębionymi, np. endoskopy, kaniule, sondy) oraz dla wszystkich rodzajów opakowań sterylizacyjnych.

Autoklaw Vacuklav 24B+/L należy do klasy B i dlatego stanowi najlepsze zabezpieczenie na przyszłość. Tylko poprzez kilkakrotne odpompowanie powietrza z komory autoklawu połączone z cyklicznym wprowadzeniem pary wodnej mogą zostać osiągnięte najwyższe wymogi i jakość sterylizacji parowej.
Zaopatrzenie autoklawu w destylowaną lub demineralizowaną wodę oraz jej opróżnianie nie powinno wiązać się w dzisiejszych czasach z dużym nakładem pracy.

Funkcjonowanie autoklawu Vacuklav 24B+/L w nowoczesnym systemie obiegu wody jednokrotnego chroni zarówno instrumenty, jak i autoklaw. Oznacza to, że do każdego cyklu sterylizacyjnego używana jest świeża woda destylowana lub demineralizowana.

Autoklaw dozuje zawsze świeżą wodę albo z zewnętrznego zbiornika, który uprzednio został napełniony przez osobę obsługującą autoklaw wodą destylowaną np. pochodzącą z destylarki MELAdest 65 albo bezpośrednio i całkowicie automatycznie wodę demineralizowaną z demineralizatora MELAdem 40. Zarówno w pierwszym wypadku , jaki i w drugim autoklaw musi mieć podłączenie do sieci kanalizacyjnej.

Bezpieczeństwo.
Program "test próżniowy" (sprawdzenie szczelności systemu) oraz test na przenikalność pary wodnej (Bowie &
Dick) pozwalają w każdej chwili w praktyce na sprawdzenie i dokumentację sprawności autoklawu przez użytkownika. W odróżnieniu od testu biologicznego wynik otrzymuje się już po kilku minutach.

Program szybki.
Vacuklav 24B+/L posiada program szybki w celu sterylizacji instrumentarium do bezpośredniego użytku. Po uaktywnieniu podgrzewania wstępnego możliwa jest sterylizacja nieopakowanych instrumentów np. końcówek stomatologicznych i
turbin z zastosowaniem próżni frakcyjnej w przeciągu 16 minut.

Wybór jednego z 4 programów odbywa się przez naciśnięcie przycisku "Program". Poprzez wciśnięcie przycisku start rozpoczyna się całkowicie zautomatyzowane wykonywanie programu. Poprzez ponowne przyciśnięcie wykonywany program może zostać przerwany, np. aby skrócić suszenie.

Z próżnią końcową dla optymalnego suszenia.
Bakteriolodzy od lat podkreślają istotę suszenia w autoklawach. Fakt ten znalazł odbicie wśród ekspertów z grupy zajmującej się tworzeniem normy. Dla autoklawów klasy B i klasy S stawiane są najostrzejsze kryteria. Wilgotność końcowa instrumentów powinna być mniejsza od 0,2%, tekstyliów od 1,0%. Poprzez głęboką próżnię końcową
autoklawy Vacuklav 24B+/L (podobnie jak inne przedstawione w naszej ofercie) spełniają wymogi przyszłej normy europejskiej.

Dokumentacja i kontrola procesów.
Przepisy eksploatacyjne dla produktów medycznych wymagają od użytkownika dokumentacjo procesu przygotowania instrumentów. Dokumentacja ta służy zabezpieczeniu w przypadku przypuszczalnej infekcji w praktyce lub klinice. W ramach przeprowadzanych przez Sanepid kontroli w praktykach lekarskich i stomatologicznych, kontrola procesów
sterylizacyjnych oraz dokumentacja widziane są, jako podstawa dopuszczenia instrumentów do zabiegu po przeprowadzonej sterylizacji.

W tym celu do prowadzenia archiwizacji procesów sterylizacyjnych autoklaw Vacuklav 24B+/L można wyposażyć w
drukarkę termiczną MELAprint lub mobilne urządzenie MELAflash.

Wyposażenie standardowe:
• Stelaż na tace.
• Perforowane aluminiowe tace – 3 szt.
• Uchwyt do tac.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena