Jeszcze jedno spojrzenie na zarabianie na reklamie.

Data dodania: 2009-05-01

Wyświetleń: 3152

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Od kilku miesięcy eksperymentuję jak i do czego, wykorzystać reklamowe serwisy GETPAID. Używam do tego celu serwisu Click.Mail.pl. Słyszałem o nieskuteczności tego typu sposobu reklamowania bardzo wiele. Mało słyszałem o zaletach. Być może będę mógł nie tylko kilka zalet wyniemić, ale, podpierając się przykładami, nawet je udowodnić.

Warunkiem zarabiania w tego typu miejscach jest kliknięcie w wyświetlany baner lub odbieranie maili i tam klikanie w specjalny link. Niskie wynagrodzenie z pojedynczego kliknięcia wymusza jak największe ich wykonanie. Pewnie to właśnie powoduje, że uwaga na to co się za takim linkiem kryje jest niewielka. Pretekstem funkcjonowania w takich miejscach jest zarabianie, a nie rozkoszowanie się przyjemnościami szykowanymi przez reklamodawców. Wcale się nie dziwię, więc, że prawdziwe zainteresowanie pokazywanymi stronami jest niewielkie i ulotne.

Pozycjonowanie tą metodą jest mało skuteczne. Wprawdzie ruch się zmiększa, ale jest "pusty", a zbyt dużo "odrzuceń" może powodować nawet odwrotny skutek. Reklamowanie sklepów w ten sposób na pewno nie zwiększy liczby realnych klientów, za to na pewno będzie miało wpływ na wzrost frustracji ;-)

Sposobem jaki wykorzystuję to stworzenie podstrony typu "budowlane poradniki" i użycie darmowego aliasu www.budownictwo.opka.pl. Adres który wystawiam na setki kliknięć w darmowym aliasie rośnie w siłę w statystykach serwisu opka.pl. Liczę tutaj na coś co nazywam "drugą falą", wejdą na stronę ludzie, których zaciekawi co się kryje za tak często oglądana stroną o nazwie budownictwo. Oni, jak sądzę, wypozycjonują mi ten adres w google. Zdaję sobie sprawę, że to kilkumiesięczny proces. Istotą promowania jest oferta darmowych poradników, które dostępne są po podaniu maila w nexto pod moim linkiem partnerskim.

Sprzedawanie tą metodą jest mało skuteczne. Wprawdzie ilość klientów odwiedzających konkretną ofertę się zwiększa, ale można ich porównać do ludzi wtykających głowę w drzwi sklepu obuwniczego w poszukiwaniu najbliższego monopolowego ;-)

Sposobem jaki uznałem za skuteczny jest oferowanie darmowych ebooków wydawnictwa Złote Myśli. Postanowiłem wykorzystać do tego ebooki poruszające przyjemną stronę kontaktów międzyludzkich. Ze względu na formę reklamy ptp układam najprostsze strony html, które będą tam wyświetlane w środkowym, dużym panelu witryny reklamowej. Oferty sprzedażowe, raczej w takim miejscu też nie mają racji bytu. Kuszenie na ściąganie darmowych e-książek może spowodować, że zainteresowana osoba zostawi swój e-mail w spisie adresowym wydawnictwa pod moim linkiem partnerskim.

Tak naprawdę nie jestem niczego pewien. Dopiero przyglądam się i bawię tą formą reklamy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami zyskam w tych dwóch dla mnie podstawowych miejscach zarabiania w internecie, nowych klientów. Koncentruje swoje eksperymenty w jednym miejscu Clik.Mail.pl i jeśli tu się próba sprawdzi, może rozszerzę pole działania na więcej tego typu serwisów reklamowych. A być może zrobię własny...

Licencja: Creative Commons
0 Ocena