Rodzaje i charakterystyka najważniejszych typów maseczek kosmetycznych.

Data dodania: 2009-04-29

Wyświetleń: 4609

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Maseczki kosmetyczne bogate są w substancje aktywne, które po nałożeniu kosmetyku na skórę głęboko w nią wnikają przynosząc niemal natychmiastowe efekty. W zależności od sposobu działania wyróżnia się następujące rodzaje maseczek:

Maseczki nawilżające - przeznaczone są dla cery suchej, normalnej i mieszanej. Zatrzymują w naskórku wilgoć, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza. W ich skład wchodzą oleje roślinne, kolagen i kwas hialuronowy, które dodatkowo zapobiegają starzeniu się skóry. Maseczki mają przeważnie kremową lub żelową konsystencję. W miarę potrzeb nakłada się je na twarz, szyję i dekolt 2-3 razy w tygodniu.

Maseczki oczyszczające - stosowane są w przypadku cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. Ich głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry z nadmiaru łoju i wszelkich zanieczyszczeń. W tym celu odblokowują pory skóry i ograniczają powstawanie zaskórników. Działają antybakteryjnie i poprawiają koloryt skóry. Najskuteczniejsze maski oczyszczające zawierają białą lub zieloną glinkę oraz minerały regulujące pracę gruczołów łojowych. Zazwyczaj są to kosmetyki typy peel-off. Po nałożeniu na twarz zamieniają się w cienką błonkę, podczas jej ściągania usuwany jest zrogowaciały naskórek i łój. Stosuje się je raz 1-2 razy w tygodniu.

Maseczki wygładzające
- przeznaczone są dla kobiet dojrzałych. Zawarte w nich składniki, takie jak algi morskie, żeń-szeń czy wyciągi z kwiatów sprawiają, że cera odzyskuje swój dawny blask. Maseczki napinają skórę i spłycają zmarszczki, dzięki temu określane są również jako liftingujące kosmetyki dla kobiet. Aby skutecznie opóźnić proces starzenia się skóry należy nakładać je regularnie, najlepiej 2-3 razy w tygodniu.

Maseczki regenerujące (odżywcze) - polecane są do cery zmęczonej i poszarzałej. Wpływają na ukrwienie i jędrność skóry, dostarczają jej składniki odżywcze m.in. w postaci fitohormonów i witamin. Ponadto zawierają substancje czynne, które usuwają oznaki zmęczenia i stresu. Niektóre maseczki regenerujące mają działanie relaksujące, dzięki temu zmniejszają napięcie nerwowe.

Decydując się na konkretny rodzaj maseczki musimy uwzględnić typ naszej cery i jej potrzeby. Jeśli chcemy, aby efekty były widoczne od razu, zadbajmy przed zabiegiem o odpowiednie przygotowanie skóry. Najlepiej oczyścić ją peelingiem i dopiero wtedy nałożyć maskę.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena