O biżuterii dla mężczyzn

Data dodania: 2009-04-16

Wyświetleń: 2351

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego biżuteria u mężczyzny nadal wywołuje zdziwienie?
Utarło się w naszym społeczeństwie, że mężczyźnie nie pasuje nosić dużej ilości biżuterii. Niektórzy uważają, że powinien on ograniczyć się do efektownego (patrz - drogiego) zegarka. Wbrew tym zasadom na pokazach mody coraz bardziej popularna i powszechna staje się męska biżuteria. Coraz częściej pokazywane są efektowne i duże zdobienia męskich ciał.
Biżuteria nie musi być bardzo droga, ani bardzo bogata. Wykonana może być z niedrogiego srebra, tytanu lub kamieni symbolizujących naturę. W ostatnich latach bardzo modne stały się celtyckie wzory oraz różnorodne naszyjniki z dużymi wisiorami. Biżuteria powinna odzwierciedlać nasze zwyczaje, gusta charakter, osobowość i styl. Musi oczywiście być także wygodna.
Tradycyjne stało się obdarowanie mężczyzny lub chłopca biżuterią w postaci łańcuszka z krzyżykiem lub znakiem zodiaku, a czasem nawet bransoletką z grubego metalu. Popularne stało się również, że para narzeczonych obdarowuje się srebrnymi lub tytanowymi obrączkami, na znak wzajemnego uczucia i przywiązania.
Dawniej mężczyźni nie pojawiali się publicznie bez rodowego sygnetu symbolizującego wysoką pozycję społeczną. Odwrotnie do tamtejszych czasów, obecnie mówi się czasem, że gdy mężczyzna nosi sygnet, a do pierścienia jeszcze masywny łańcuch ze złota, to musi należeć do jakiejś złodziejskiej kasty społecznej. U niektórych wywołuje to zdziwienie, czy co najmniej uśmiech, gdyż noszenie przez mężczyzn złotych łańcuszków, bransolet, czy pierścieni, a także zegarków lub kolczyków z diamentami ma pokazywać luksus posiadany przez danego mężczyznę, ale również jego smak oraz oryginalność. Drogie Panie nie bójmy się obdarowywać naszych partnerów biżuterią. Dzięki niej nasz mężczyzna będzie oryginalny i modny.
Opublikowano za zgodą Sekrety Biżuterii. Przejedz do http://sekretybizuterii.blogspot.com/

Licencja: Creative Commons
0 Ocena