Uwodzenie to postępowanie ułatwiające zdobycie partnera. Możesz się tego nauczyć, jak każdej umiejętności w życiu. Jedną z metod jest dopasowanie się do partnera...

Data dodania: 2009-04-06

Wyświetleń: 10586

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak uwieść mężczyznę metodą dopasowania.


Zdradzę Ci metodę, która jest niezwykle skuteczna i prosta. Chodzi tu o dopasowanie się do mężczyzny, którego chcesz sobą zainteresować.


Według badań przeprowadzonych w wielu krajach, w komunikacji
znaczenie mają:

7% - słowa,
38% - ton głosu,
55% - mowa ciała,

Dopasowanie obejmuje kilka poziomów:

1.Dopasowanie na poziomie ciała- polega na przyjęciu podobnej postawy do osoby, z która rozmawiamy. Staraj dopasować się na zasadzie lustrzanego odbicia. Ważne jest jednak, aby nie było to sztuczne. Gdy z byt gwałtownie próbujesz dopasować się ciałem, to Twój rozmówca najczęściej to zauważa. Rozmawiając na siedząco, zwracaj uwagę na położenie górnej części ciała rozmówców i dopasuj się do ich położenia. Nogi skrzyżuj w ten sam sposób co rozmówca, możesz również założyć je na odwrót -to też jest pewną formą dopasowania.

2.Dopasowanie na poziomie głosu – może być bardzo skuteczne, polega na tym aby, mówić w podobny sposób jak Twoja sympatia. Zwracaj uwagę na to, w jaki sposób mówi Twój rozmówca. Dostosuj tempo, głośność i intonację. Jeśli mężczyzna, z którym rozmawiasz mówi głośno -podwyższ ton głosu, jeśli mówi cicho -mów ciszej. Staraj się, aby wasze głosy upodobniły się do siebie. Dopasowanie głosem polega na dopasowaniu głośnością i szybkością mówienia, tonem i akcentem, a również emocjami (spokój, dynamika).

3.Dopasowanie na poziomie treści – używaj podobnego słownictwa i przerywników jak Twój rozmówca. Innym sposobem na dopasowanie się treścią może być sposób w jaki budujesz zdania. Są mężczyźni, którzy mówią zdania krótkie, są i tacy, którzy mówią zdania wielokrotnie złożone.

4.Dopasowanie na poziomie oddechu – może wydać się trudne, jednak warto poćwiczyć.

5.Dopasowanie na poziomi emocji – Emocje jakie pojawiają się podczas rozmowy dzielimy na pozytywne, negatywne i neutralne. Staraj się zidentyfikować emocje swojego rozmówcy. Pamiętaj, że to od jakich emocji zaczniesz rozmowę jest wynikiem tego, jakie emocje rządzą rozmową potem. Staraj się mówić w sposób radosny, wtedy cała rozmowa będzie miała emocje pozytywne.

Dopasowanie nie powinno polegać na 100% naśladowaniu zachowania. Ponieważ taki sposób zachowania jest sztuczny i szybko dostrzegany przez rozmówcę. Zamiast poprawić komunikację utrudni ją. Staraj dopasowywać się w stopniu naturalnym.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena