Tekst na temat ciągłej lustrai

Data dodania: 2007-05-14

Wyświetleń: 5040

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

W internetowym wydaniu Gazety Prawnej z dnia 14.05.2007 przeczytałem – cytuję:
· Ustawa lustracyjna przestanie obowiązywać po publikacji wyroku w Dzienniku Ustaw
· Zatrudnieni w sektorze prywatnym nie podlegają lustracji
· Osoby, które nie złożyły oświadczeń lustracyjnych, nie muszą ich już składać
Trybunał Konstytucyjny zakwestionował fundamentalne przepisy ustawy lustracyjnej z 18 października 2006 r. (Dz.U. z 2006 r. nr 218, poz. 1592 i Dz.U. z 2007 r. nr 25, poz. 162). Oznacza to, że przeprowadzanie lustracji w praktyce zostało zatrzymane. Jednocześnie aż dziewięciu spośród jedenastu sędziów orzekających w sprawie zgłosiło zdania odrębne w stosunku do różnych przepisów.
Nie tak dawno opublikowałem tekst http://artelis.pl/art-784,6,15,Biznes_i_Gospodarka,Czy_moje_strony_internetowe_sa_prasa_.html

Swoją stronę internetową http://republika.pl/eres9596 prowadzę od 04 maja 2003 roku.

Teraz to już „pełną twarzą” strona należy do rodziny prasy. Uzyskała numer międzynarodowy ISSN 1897-7103 w światowej ewidencji prasy,a ja uświadomiłem sobie,że jestem Redaktorem Naczelnym i zarazem wydawcą – z pełnią odpowiedzialności za słowa i czyny.

Uświadomiłem sobie, że popełniłem – mówiąc delikatnie – wykroczenie, bo...nie zwolniłem siebie z pracy w moim wydawnictwie za nie złożenie oświadczenia lustracyjnego.

Pierwszą sygnalizacją mojego nieposłuszeństwa było otrzymanie pisma z sądu, w którym jest zarejestrowany mój informator:” Sąd w...zwraca się z zapytaniem, czy czasopismo...nadal jest wydawane i czy są aktualne wpisy w rejestrze, itd. Oraz kilka uwag na temat sankcji karnych za nie udzielenie informacji w terminie 7 dni.

Po lekturze tekstu z Gazety Prawnej ściągnąłem z Internetu informacje.

- właściwym organem do przedłożenia oświadczenia lustracyjnego jest w stosunku do osób...
- 20)pkt 21
- a)...lub osoby fizycznej będącej wydawcą w rozumieniu ustawy z dnia 26 stycznia 1984 roku – Prawo Prasowe – właściwy organ rejestracyjny,
- b)w stosunku do redaktora naczelnego, w rozumieniu (jak wyżej);

Zgodnie z Art.8 Prawa Prasowego może być osoba prawna, fizyczna, lub inna jednostka organizacyjna, choćby nie posiadała osobowości prawnej(...).

I wszystko stało się jasne.Interesuje mnie winoroślarstwo i pisanie, ebooków,ale chcąc nie chcąc zanurzyłem się w nurt politycznego życia,mimo,że od dawna,a właściwie od zawsze, wszelkie lustracje, licencje, koncesje i wiele temu podobnych decyzji uważam za błąd myślowy decydentów.

Z PZPR chcieli mnie wyrzucić, bo mówiłem za dużo prawdy (vide moje teksty do przedruku)– nie po ich myśli. Solidarność na mnie „warczała”, bo nie byłem ich, W młodości ksiądz linijką po dłoni uczył mnie „cichości”, – bo zawsze pytałem, co było przedtem – i tak zawsze coś komuś jest w poprzek.

Teraz podpadłem nie lustrując się.

Sprzedaję jedynie projekty domów i doradzam ludziom w zakresie nieruchomości...

Ciekawe, jaką paranoję będę musiał jeszcze w życiu przeżyć?

Wszystkim, którzy prowadzą swoje strony internetowe, czyli są wydawcami prasy, radzę się zastanowić nad lustracją przed ogłoszeniem w Dzienniku Ustaw Wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
-
Licencja: Creative Commons
1 Ocena