W dobie smartfonów telefon stacjonarny zdaje się być przeżytkiem. Nie do końca jest to jednak prawda. Urządzenie to znajduje wciąż wielu zwolenników, a wynika to ze specyficznych potrzeb każdego odbiorcy, oraz z coraz bardziej korzystnych ofert, które przygotowują dla nas firmy telekomunikacyjne.

Data dodania: 2015-03-25

Wyświetleń: 1421

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Telefon stacjonarny – komu jest potrzebny?

Telefon stacjonarny – niezbędny w domu seniora

Coraz więcej osób starszych dostosowuje się do nowych technologii, jednak wielu z nich ciągle ciężko jest się przekonać do smartfonów lub zwykłych telefonów komórkowych. Często wynika to z przyczyn praktycznych – smartfony są trudne w obsłudze dla osób żyjących z dala od komputerów i internetu, natomiast niewielkie słuchawki komórek posiadają małe klawisze oraz wyświetlacze, co przeszkadza osobom ze słabszym wzrokiem. Konkurencja na rynku stacjonarnych usług telekomunikacyjnych jest na szczęście na tyle duża, że firmy te przygotowują oferty korzystne dla naszych babć i dziadków – mogą oni swobodnie dzwonić na nasze komórki, nie wydając przy tym majątku.

Duże firmy

Telefon stacjonarny w dużej firmie podnosi wiarygodność każdego przedsiębiorstwa. Przede wszystkim świadczy o tym, że dana firma posiada siedzibę, zatem można do nich zawitać osobiście. Dodatkowo w dużych placówkach kontaktowanie się ze współpracownikami najłatwiej rozwiązać właśnie poprzez stworzenie wewnętrznej linii telefonicznej. Poszczególne działy podporządkowane są pod konkretne numery, zatem wybieranie połączenia zajmuje każdemu zaledwie chwilę. Dodatkowo w nowych modelach stacjonarnych urządzeń jest możliwość tworzenia konferencji telefonicznych, dzięki czemu możesz przekazać ważne informacje jednocześnie wszystkim zainteresowanym osobom.

Gospodarstwa domowe

Połączenia wewnętrzne doskonale sprawdzają się również w dużych domach wielorodzinnych. Często zdarza się, że jeden budynek zamieszkują pokolenia jednej rodziny, jednak każde mieszkanie posiada osobne wejście. Wówczas można się swobodnie komunikować ze sobą poprzez linię wewnętrzną, dzięki czemu każdy członek rodziny zachowuje swoją prywatność unikając niespodziewanych wizyt rodziców czy dziadków bez uprzedniej zapowiedzi.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena