Nie pamiętam hasła

» Wyszukiwarka

» Polecamy

» Kategorie

» Profile tematyczne

» Kategoria: Finanse i Ekonomia / Finanse Osobiste

Głosuj na tak 6 Głosuj na nie
pobierz

Porównanie lokat - grudzień 2009/styczeń 2010

Krzysztof Krzysztofowicz 30.12.2009, czytano 6,376 razy, pobrano kod HTML 4 razy, komentarzy 3.

Czy warto deponować pieniądze na lokatach w polskich bankach? Jakie jest oprocentowanie najbardziej atrakcyjnych lokat bankowych? Z tego artykułu dowiesz się m.in. jakie są najlepsze lokaty 3 i 12 miesięczne a także uzyskasz odpowiedź na powyższe pytania.

Czy warto inwestować pieniądze w banku? Wiele osób twierdzi nadal, że nie i jest w wielkim błędzie. Może kiedyś to nie miało większego sensu, ale w dzisiejszych czasach  banki w Polsce po prostu prześcigają się z coraz to nowymi ofertami. Mało tego okazuje się,  że co bank to lepsza oferta. Da się poza tym zauważyć, że coraz więcej osób korzysta z banków i lokat bankowych jakie dany bank ma w swojej ofercie.

najlepsze lokatyDlatego też da się zauważyć, że coraz więcej osób korzysta z możliwości jakie dają banki. Wielu ludzi sięga po lokaty bankowe. Coraz więcej jest reklam, w których to banki oferują jak najlepsze lokaty bankowe dla potencjalnych klientów. Ale nie tylko na tym potencjalni klienci powinniśmy się opierać. Pamiętać musimy także o tym, że w Internecie funkcjonuje wiele portali, gdzie znajdujemy między innymi ranking lokat, a co za tym idzie także porównanie lokat poszczególnych banków. Krótko mówiąc  znajdziemy tam wszystko  to, co się nam lepiej opłaca.

 

Jeśli chodzi o lokaty 3 miesięczne, to na dzień dzisiejszy (30.12.2009) najlepsze lokaty są to lokaty z kapitalizacją dzienną, dzięki czemu możemy uniknąć płacenia podatu BELKI. Te lokaty to:

Open Finance 5,65% (odpowiednik normalnej lokaty 7,02%)
Noble Bank 4,86% (odpowiednik normalnej lokaty 6,20%)
Getin Bank 4,7% (odpowiednik normalnej lokaty 6,00%)

 

Podobnie jest, jeśli chodzi o lokaty 12 miesięczne (czyli roczne), najbardziej atrakcyjne lokaty są to również lokaty z kapitalizacją dzienną, tutaj ranking tych lokat wygląda bardzo podobnie:

Noble Bank 7,19% (na rękę 5,67%)
Open Finance 7,17% (na rękę 5,65%)
Meritum Bank 7,10%(na rękę 5,6%)

najlepsze lokatyJednego możemy być pewni zakładając lokaty w tych bankach: nasze pieniądze na pewno urosną, a nie będą jedynie leżały jak to kiedyś w skarpecie czy schowane w szafie. Musimy być świadomi faktu, że nie ważne jak duże mamy oszczędności, to i tak lepiej je ulokować w banku niż trzymać w domu. Wynika to z tego, że choćby najmniejsza kwota na lokacie daje gwarancję tego, że pieniądze nie stracą na wartości, a w dodatku będzie ich ciut więcej.

Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o BFG czyli Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, odpowiedzialnym przede wszystkim za zwrot depozytów, które są zgromadzone w bankach krajowych, w przypadku upadłości poszczególnych banków. Większość polskich banków jest na tej liście. Dzięki temu jak widać lokaty stały się bardziej bezpieczne i coraz więcej ludzie woli jednak zainwestować swoje pieniądze w banku.

Aby sprawdzić aktualne zestawienie lokat wejdź na:

Aktualny ranking lokat 12 miesięcznych

Aktualny ranking lokat 3 miesięcznych

Podobał Ci się ten artykuł? Oceń na TAK lub NIE.    Głosuj na tak   6   Głosuj na nie



Liczba komentarzy: 3

Krzysztof Madej wtorek, 05 styczeń 2010 - 18:27

Jestem ciekawy, jakie będzie najwyższe oprocentowanie lokaty za 3 miesiące - czy będzie wyższe, czy niższe niż obecnie? Co o tym sądzicie?


arkadia środa, 06 styczeń 2010 - 14:18

Wysokie oprocentowanie lokat to często tylko chwyt reklamowy. Np. lokata roczna na 8% reklamowana przez H. Urbańskiego, która rośnie baaaaaardzo szybko.Te 8% dotyczy tylko 12 miesiąca, pozostałe 11m-cy marnie oprocentowane, w skali całego roku wychodzi coś ponad 4%.


Krzysztof Krzysztofowicz poniedziałek, 11 styczeń 2010 - 17:20

Rozmawiałem ostatni z kierownikiem placówki jednej z wiodących firm pośrednictwa finansowego. Jeśli żaden bank nie wyjdzie przed szereg, to w 1szej połowie tego roku oprocentowanie będzie nieznacznie, ale jednak spadać. Druga połowa roku to już rosyjska ruletka - prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych będzie rosnąć, więc (przynajmniej teoretycznie) również lokaty bankowe powinny mieć wyższe oprocentowanie. A co będzie, to zobaczymy :)


(nie będzie publikowany)

Artykuł został przedrukowany na następujących stronach:

http://katalog.webix.pl    http://finanse-kredyty-lokaty.blogspot.com/    http://bankronblog.blogspot.com/    http://www.uwagapozyczka.pl   

» Autor


» Podobne artykuły

» Redakcja kategorii

  1. Strona redakcji info Redakcja działu składa się z Opiekuna, Prowadzącego oraz Redaktorów. Osoby wchodzące w skład redakcji nadają kierunek i określają cele oraz standardy w dziale.
  2. Małgorzata Ewa Trznadel (Prowadzący) info Prowadzący – jest opiekunem działu z większymi możliwościami. Nadaje kierunek, wizje, cele działu. Ma możliwości i narzędzia do promocji w danym dziale.
  3. Rafał Miśkowiec (Opiekun) info Opiekun działu – osoba do pierwszego kontaktu, odpowiedzialny za wybór treści, pilnuje aby były one zgodne z regulaminem, poleca te najlepsze. Dba o jakość.


» Najczęściej czytane w kategorii