Wielu nie zdaje sobie sprawy jakie korzyści niesie za sobą szybkie czytanie. Niektórzy nie wiedzą nawet, jak prosto można się nauczyć czytać szybko i w bardzo krótkim czasie. Warto jednak byś poświęcił/a chęci i energię na tą umiejętność, ponieważ od tego zależy poziom Twoich kompetencji a także Twojego życia.

Data dodania: 2009-01-28

Wyświetleń: 2614

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czasami spotykam się z twierdzeniem, że szybkiego czytania nie da się nauczyć. Niektórzy nawet twierdzą, że szybkie czytanie nie da im tyle satysfakcji co zwykłe czytanie w wolnym tempie. Nie chcą często nawet słuchać na temat korzyści, które przynosi szybkie czytanie albo w nie wierzy w jego skuteczność. Postanowiłem więc napisać na ten temat w tym miejscu.

Oto co zyskasz nabywając umiejętność szybkiego czytania:

1. Więcej czasu dla siebie i swoich bliskich
Czytając szybko, uczysz się także szybciej bo nie poświęcasz na naukę tyle czasu ile dotychczas. Jeśli przypuszczalnie do tej pory przeznaczałeś na nią 10 godzin w tygodniu, siedząc przy książkach po pracy albo szkole – teraz będziesz mógł/mogła skrócić ten czas o połowę.

2. Więcej czasu dla własnych aktywów
Jeśli uczysz się, studiujesz lub pracujesz a zależy Ci na tym, żeby stworzyć własny biznes, który będzie dawał Ci pieniądze po włożonej w niego pracy – to dzięki szybkiemu czytaniu oraz innym technikom przyspieszonego uczenia będziesz mógł zdobywać wiedzę potrzebną do Twojego biznesu lub po prostu budować swój biznes.

3. Większą koncentrację
Czy dzieje się tak, że czytając trudno jest Ci się skoncentrować? Jeśli tak to dzieje się to właśnie dlatego, że czytasz zbyt WOLNO. Robiąc to, nie wykorzystujesz w pełni zasobów Twojego mózgu, który zaczyna wymyślać sobie inne zajęcia – może y zrobić kawę, albo zadzwonić do kumpla lub koleżanki?:) Jeśli przyspieszysz tempo swojego czytania, będziesz musiał/a skupić się tylko i wyłącznie na tekście.

4. Lepsze rozumienie czytanego tekstu
Dzięki temu, że skupisz się wyłącznie na tekście, zrozumiesz więcej i szybciej materiał, który podczas wolnego czytania byłoby Ci trudno przyswoić. Jeśli wytrenujesz swój mózg oraz oczy ( co jest możliwe zarówno dzięki indywidualnemu treningowi jak i szkoleniom), będziesz mógł/a „złapać” coraz więcej wyrazów skanując tekst.

5. Korzystanie ze zdolności antycypacji własnego mózgu
Dodatkowo, dzięki możliwościom Twojego mózgu – zdolności antycypacji – będziesz rozumieć tekst bez konieczności czytania całości. Jeśli nawet ominiesz parę wyrazów, Twój mózg sam „domyśli się” sensu czytanego tekstu.

6.Zniesienie regresji
Jeśli zaufasz własnemu mózgowi i pozwolisz mu wykorzystać własny potencjał czytając szybko – pozbędziesz się problemu z koncentracją podczas czytania. Będziesz mógł skanować tekst bez konieczności wracania do poprzednich linijek w momencie kiedy wydaje Ci się, że przeoczyłeś coś ważnego.

7. Zwiększenie pewności siebie
Wyobraź sobie, że posiadasz już umiejętność szybkiego czytania – czytasz szybciej, rozumiesz więcej i uczysz się znacznie efektywniej niż inni. 300 stronicowa książka to dla Ciebie pestka – czytasz ją w godzinę lub mniej i pamiętasz 80-90% tego, co przeczytałeś.
Jak myślisz, jakie będzie wtedy Twoje samopoczucie?
Jeśli chcesz wiedzieć więcej – napisz lub zadzwoń, z chęcią udzielę wszystkich potrzebnych Tobie informacji na temat prowadzonych przeze mnie kursów szybkiego czytania i zapamiętywania.

Pozdrawiam i zapraszam,
Władek Ochojski

Licencja: Creative Commons
0 Ocena