Międzynarodowymi liniami autokarowymi można dziś się dostać już do najdalszych zakątków Europy. Coraz więcej turystów wybiera właśnie ten sposób podróżowania z wielu względów.

Data dodania: 2009-01-12

Wyświetleń: 4770

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Warto Wiedzieć, że bilet autokarowy na krótszych trasach jest o wiele tańszy, od biletu lotniczego, a nawet kolejowego. Komfort jazdy, jaki oferuje wiele linii autokarowych sprawia, że bez problemu podróż znoszą już najmniejsze dzieci. Autokary wyposażone są w wygodne, fotele, klimatyzację, toaletę, sprzęt audio – wizualny, czy barek. Ale najważniejsze są i tak widoki. Im więcej serpentyn, zakrętów, zjazdów, tym ciekawiej i piękniej. Taka jazda jest emocjonująca, pozwala poznać krajobraz odwiedzanej krainy Tylko wtedy można dostrzec miasteczka na wzgórzach, wieże kościołów, zamki, ruiny, rzeki, góry i doliny. Postoje na wysypanych żwirem zatoczkach, z których rozciągają się piękne panoramy, wprowadzają w stan euforii i zachwytu.

Niezwykle interesującym całorocznym kierunkiem podróży autokarem są Włochy. Ten niezwykły kraj oferuje gościom zróżnicowane krajobrazy, które wspaniale prezentują się podczas jazdy: od Alp, z najwyższym szczytem Europy, Mont Blanc, Dolomitów i Apeninów, po doliny rzek oraz 7,5 tys. kilometrów linii brzegowej pięciu mórz. Do wypoczynku zachęcają ogromne, głębokie jeziora m.in. Como, Garda, Lugano oraz piękne wyspy, a wśród nich tak sławne, jak Capri, Sardynia, Sycylia. Włochy od wieków stanowią centrum kultury i sztuki europejskiej. Miłośnicy architektury znajdą we Włoszech tysiące budowli reprezentujących niemal wszystkie style i epoki, a wśród nich etruskie grobowce, greckie świątynie Agrigento, normańskie katedry Cefalú i Palermo, rzymskie Koloseum, Forum Romanum i najwspanialsze w świecie gmachy renesansu. Warte uwagi są niezwykle piękne, unikalne miasta: Florencja, Neapol, Piza, Rzym, Siena, Wenecja. Włochy to jedna ze światowych potęg winiarskich, znana także ze smacznej i różnorodnej kuchni. Smakosze nie wyjadą z tego kraju rozczarowani, jeżeli przedłożą dobrze zastawiony stół nad plażę, narty czy zwiedzanie.

W podróż autokarem do Italii można wybrać się przez cały rok. Ciepłe miesiące w regionach północnych to okres od kwietnia do października włącznie, a na południe od Toskanii- od marca do listopada. Jeśli jednak ktoś nie lubi tłumów i upałów, które mogą być uciążliwe podczas jazdy, powinien unikać wyjazdu w szczycie sezonu (lipiec-sierpień). Turysta podróżujący autokarem ma dziś możliwość wybrania trasy najkorzystniejszej dla siebie. Obecnie firmy przewozowe w swojej ofercie posiadają kilka różnych tras dojazdu do danego miejsca. Średni czas przejazdu Polska – Włochy, w zależności od wybranego wariantu (krócej czy ciekawiej), wynosi od 17 do 21 godzin. Wszystkich zainteresowanych podróżą autokarem do Włoch zachęcamy do odwiedzenia serwisu www.BiletyAutokarowe.pl, sprzedającego bilety w systemie VOYAGER, do wielu krajów europejskich.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena