Planujesz budowę altany na działce? A może zależy Ci na solidnym ogrodzeniu? W takim razie powinieneś zdecydować się na fundamenty. Do nich z kolei niezbędny jest wysokiej jakości szalunek. Możesz go wykonać np. ze specjalnych desek. Co warto o nich wiedzieć?

Data dodania: 2024-02-01

Wyświetleń: 178

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Deski na szalunek – to musisz o nich wiedzieć

Czym są deski szalunkowe?

Nie wiesz, czym tak dokładnie są deski szalunkowe? Otóż nazywamy tak drewniane elementy o różnych długościach i szerokościach, które wykorzystuje się do budowy szalunku pod fundamenty. Ich grubość zazwyczaj nie przekracza 2-3 cm. Co ważne, deski szalunkowe zazwyczaj wykonuje się z drzew iglastych.

Jakie zalety mają deski na szalunek?

Chcesz wiedzieć, dlaczego warto wykonać szalunek właśnie z desek? Otóż deski szalunkowe mają bardzo dużo zalet. Przede wszystkim wyróżniają się przystępną ceną. Musisz zdawać sobie sprawę, że szalunek z innego materiału znacznie bardziej obciąży Twój budżet. Poza tym deski są łatwo dostępne i możesz zamówić je nawet przez internet. Na uwagę zasługuje także ich łatwy montaż. Do stworzenia szalunku wystarczą tylko dwie osoby. Możesz mieć pewność, że deski nie sprawią Ci trudności w składaniu, obróbce czy instalacji.

Jakie jeszcze zalety mają deski na szalunek? Kluczowe jest m.in. to, iż można dostosować je do swoich potrzeb. Bez problemu przytniesz je do pożądanych wymiarów. Oprócz tego deski szalunkowe są odporne na wilgoć i wodę. Nie musisz się obawiać, że przy złej pogodzie wchłoną wilgoć i napęcznieją. To ważne, ponieważ w przeciwnym razie mogłoby dojść do naruszenia kształtu przygotowanej wylewki.

Deski szalunkowe są w dodatku łatwe w demontażu. Musisz wiedzieć, że drewno nie łączy się z betonem na stałe, więc gdy wylewka wystygnie, możesz bez problemu oddzielić szalunek od całej konstrukcji. Ponadto masz możliwość ponownego wykorzystania desek. Po poprawnym demontażu nadają się one do dalszego użycia w szalunkach i nie tylko.

Gdzie kupić deski na szalunek?

Zastanawiasz się, gdzie kupić odpowiednie deski na szalunek? Wysokiej jakości materiały znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://deskaszalunkowa.pl/. Dostępne są tam wytrzymałe, a zarazem lekkie deski, które wyróżniają się łatwością montażu. Na uwagę zasługuje też ich elastyczność, która pozwala na formowanie różnych kształtów. Poza tym nadają się one do pracy w każdych warunkach atmosferycznych. Co ważne, zakupy w niniejszym sklepie nie zajmą Ci dużo czasu. Do wyboru masz dogodne formy płatności i dostawy. Oprócz tego obsługa w każdej chwili może służyć Ci niezbędną pomocą.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena