Zarządzanie odpadami wcale nie musi być źródłem komplikacji i dodatkowych wydatków. Dobra organizacja procesów związanych ze składowaniem odpadów i ich selekcją nastawioną na odzysk surowców, mogą przynieść firmie różne korzyści. Odpowiednio dobrane pojemniki i kontenery na odpady, zmiana sposobu myślenia o odpadach, podniesienie poziomu wiedzy o recyklingu u pracowników to kilka prostych kroków, które mogą usprawnić zarządzanie odpadami w firmie i uczynić je bardziej opłacalnym.

Data dodania: 2023-12-13

Wyświetleń: 267

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zarządzanie odpadami w firmie – jak kontenery na odpady pomagają w efektywnym przetwarzaniu odpadów?

Czy zarządzanie odpadami w firmie może kosztować mniej?

Zarządzanie odpadami wielu przedsiębiorcom kojarzy się jedynie z kosztami. Tymczasem, jak przypominają eksperci Stena Recycling, odpady to cenne zasoby, które mogą być ponownie wykorzystane i zmienić się w nowe produkty. Stena Recycling to nowoczesna firma w branży recyklingu, która specjalizuje się w optymalizacji procesów zarządzania odpadami, przetwarza odpady wszystkich frakcji oraz z sukcesami wspiera polskich i europejskich przedsiębiorców w osiąganiu wyższych poziomów recyklingu odpadów. Jeśli gospodarowanie odpadami w firmie podporządkujemy ujętej w przepisach hierarchii postępowania z odpadami, zaczniemy ograniczać ilość wytwarzanych śmieci, a o powstałe odpady właściwie zadbamy, tj. skierujemy je do recyklingu, skorzysta na tym nie tylko środowisko. Nastawione na zamykanie obiegu surowców zarządzanie odpadami to prosty sposób, by wzmocnić wizerunek firmy i zyskać przychylność konsumentów. Z drugiej strony, odpowiednio dobrane pojemniki i kontenery na odpady, które ułatwią segregację śmieci bądź np. zmniejszą objętość odpadów przekładają się na realne korzyści finansowe. Jak to możliwe?

Jak pojemniki i kontenery na odpady wpływają na koszt gospodarowania odpadami?

Dobrze dobrane pojemniki i kontenery na odpady mogą pozytywnie wpłynąć na finanse firmy na kilka różnych sposobów. Jeśli zarządzanie odpadami ma faktycznie realizować dążenie do zamykania obiegu, odpady nie mogą być marnowane. Szczelny kontener na odpady pozwala zabezpieczyć tkwiący w odpadach potencjał, chroniąc je przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych i zniszczeniem. Ułatwiające segregację pojemniki i kontenery na odpady zwiększą ilość odpadów kierowanych do odzysku, a zmniejszą udział stanowiących największe obciążenie odpadów zmieszanych. Zastosowanie rozwiązań redukujących objętość odpadów przełoży się z kolei na ograniczenie ilości transportów, pozwoli zaoszczędzić miejsce w zakładzie, a nawet odciąży pracujący w firmie personel, który zamiast przygotowywać odbiór odpadów, ich załadunek itp., będzie mógł zająć się obowiązkami związanymi z podstawową działalnością przedsiębiorstwa. Solidne, szczelne, certyfikowane pojemniki i kontenery na odpady to też zdecydowanie mniejsze ryzyko niekontrolowanego rozprzestrzenienia się odpadu, za który odpowiada przecież jego wytwórca. Odporne na zniszczenie i korozję pojemniki na odpady wystarczą też na dłużej i nie będą szybko wymagać naprawy lub wymiany na nowe.

Jak mądrze zorganizować zarządzanie odpadami w firmie?

Odpowiednio dobrane pojemniki i kontenery na odpady to ważny, jednak nie jedyny konieczny krok, by zarządzanie odpadami zorganizować w sposób mądry, bezpieczny i ekonomiczny. Warto zmodyfikować cały system segregacji śmieci w firmie: skuteczniej oznaczyć pojemniki i kontenery na odpady, ustawić je w dostępnych miejscach, przeszkolić pracowników, by zmienić ich nawyki lub uczulić na zachowania, które przynoszą straty lub mogą narazić firmę na grzywnę. Zdecydowanie warto też poszukać pomocy u profesjonalistów, takich jak Stena Recycling, która doradza, projektuje kompleksowe i dopasowane do specyfiki przedsiębiorstwa rozwiązania z obszaru zarządzania odpadami, organizuje odbiór i transport odpadów, prowadzi szkolenia dla pracowników, a nawet dostarcza certyfikowane pojemniki i urządzenia kompaktujące odpady.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena