Zarządzanie półką sklepową to strategia rozmieszczenia produktów zgodnie z zasadami merchandisingu. Wśród tych założeń znajduje się utrzymanie porządku na półkach i zapewnienie dostatecznej ilości towaru. Warto więc dowiedzieć się, czym są popychacze towaru. Dzięki nim produkty są zawsze wysunięte na pierwszy plan!

Data dodania: 2023-09-28

Wyświetleń: 117

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Popychacze towaru przydatne w zarządzaniu półką sklepową

Popychacze produktów. Praktyczne akcesoria POS na półkę

Działania merchandisingowe w sklepach mają ułatwiać Klientom wybór produktów. W tym celu dbamy o widoczność artykułów. Układamy produkty na półce według planogramu. Stosujemy materiały reklamowe, które zwiększają atrakcyjność oferty sklepu.

Równie ważne jest zapewnienie obfitości towarowej na półkach. Zwłaszcza jeśli sprzedajemy produkty szybko rotujące (FMCG). Artykuły pierwszej potrzeby, jak na przykład produkty spożywcze i kosmetyki szybko znikają z półek. Wtedy na półkach pojawia się luka, którą należy uzupełnić. Klienci nie powinni widzieć pustych przestrzeni na półkach. Chcą robić zakupy sprawnie, bez konieczności wydobywania towaru z zakamarków.

Akcesoria POS, takie jak popychacze towaru, likwidują problem pustych półek. Dzięki nim poprawiamy ekspozycję produktów. Jak działają popychacze produktów? Wypychają produkty na skraj półki dzięki sprężynie zamontowanej na specjalnej szynie. Kiedy Klient wybiera artykuł z regału, kolejny automatycznie wysuwa się na przód półki. W rezultacie Klienci zawsze widzą pełne półki sklepowe!

Akcesoria POS są pomocnym dodatkiem. Jednak pamiętajmy, że nie eliminują potrzeby nadzorowania sklepu przez obsługę! Zadaniem personelu sklepu jest oczywiście regularne uzupełnianie stanu towaru.

Przykładowe produkty, dla których warto zamontować popychacze:
– czekolady,
– herbaty,
– sery i wędliny w opakowaniach,
– leki,
– papierosy.

Przegroda do półki sklepowej: lepsza organizacja towaru

Dodatkowo na półkach możemy zamontować przegrody do oddzielania produktów. Możemy zakupić je pojedynczo, ale są też sprzedawane w komplecie z popychaczami towaru.

Dzięki przegrodom na półce zapanuje większa przejrzystość i porządek. W rezultacie zapewnimy atrakcyjną prezentację towarów. Z pewnością przełoży się to również na łatwiejsze znalezienie produktów przez Klientów.

Przegrody możemy umieszczać na półkach w dowolnych odstępach. Dostosujemy je do szerokości konkretnych produktów. Od teraz każdy rodzaj produktu będzie miał dedykowane miejsce!

Popychacze towaru oraz przegrody na półki to świetny sposób na poprawę prezentacji produktów. Brak konieczności ręcznego układania towaru przydaje się, zwłaszcza gdy w sklepie panuje zwiększony ruch.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena