Nie wystarczy jedynie stworzyć dobry produkt lub usługę, aby firma odniosła sukces na rynku. Nawet jeśli posiada się ciekawą ofertę, to trzeba jeszcze potrafić ją sprzedać. Kluczowa jest więc rola marketingu. W dzisiejszych czasach działania promocyjne w dużej mierze przeniosły się do mediów cyfrowych. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z tradycyjnych form reklamowych. Okazuje się, że papierowe katalogi firmowe cały czas są dość skutecznym narzędziem marketingowym. 

Data dodania: 2023-06-21

Wyświetleń: 124

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Katalogi jako skuteczne narzędzie marketingowe - jak przyciągnąć uwagę klientów i zwiększyć sprzedaż?

Trzeba jednak odpowiednio je wykonać. W jaki sposób? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Artykuł porusza tematy, takie jak:

  1. Katalogi firmowe w erze internetowej – dlaczego wciąż działają?
  2. Drukowanie katalogów – co powinien zawierać dobry katalog firmowy?
  3. Jak zainteresować klientów swoim katalogiem firmowym?
  4. Profesjonalne usługi drukowania katalogów – dlaczego warto z nich korzystać?

Katalogi firmowe w erze internetowej – dlaczego wciąż działają?

Tradycyjne formy reklamy, takie jak katalogi firmowe przydają się w trakcie rozmaitych targów promocyjnych, umożliwiając dotarcie do nowych klientów. Poza tym warto pamiętać, że współczesne społeczeństwo jest wciąż dość zróżnicowane. Duża część grupy docelowej może należeć do grona osób nieco gorzej radzących sobie w sieci. Ciekawe są także badania, które wskazują, że na klientów silniej oddziałują reklamy, które odwołują się do kilku zmysłów jednocześnie. Katalog firmowy pobudza nie tylko zmysł wzroku, ale też dotyku, a nawet węchu (zapach zadrukowanego papieru). Z tego względu dobrą opcją wciąż jest także drukowanie ulotek.

Drukowanie katalogów – co powinien zawierać dobry katalog firmowy?

Aby katalog firmowy zwiększał sprzedaż firmy, nie może przytłaczać klienta nadmierną liczbą danych. Z drugiej strony powinien znajdować się w nim odpowiedni zestaw informacji. Jakich? Przede wszystkim:

  • opis firmy, wraz z historią, misją i celami,
  • system identyfikacji wizualnej (logo, slogan itp.),
  • zwięzłe opisy produktów lub usług,
  • profesjonalne fotografie produktów,
  • przedstawienie ważnych informacji o technologii produkcyjnej.

Jak zainteresować klientów swoim katalogiem firmowym?

Ważny jest nie tylko chwytliwy slogan czy estetyczne rozmieszczenie treści, ale też odpowiednio wykonany druk katalogów wraz z oprawą. Warto wcześniej zastanowić się, czy postawić na katalogi szyte, klejone, czy może jednak wybrać katalog szyto-klejony. Przemyśleć należy też rodzaj czcionki i papieru (matowy, błyszczący). Ważna jest także okładka. Powinna także chronić wnętrze, dlatego dobrze, gdy jest nieco sztywniejsza.

Drukarnia we Wrocławiu – skorzystaj!

Profesjonalne usługi drukowania katalogów – dlaczego warto z nich korzystać?

Dobra drukarnia katalogów firmowych doradzi, co zrobić, aby katalog firmowy przyciągał uwagę klientów. Może zaoferować także inne usługi, takie jak druk instrukcji lub kalendarzy reklamowych.

Katalogi firmowe mogą poprawiać wyniki sprzedażowe firmy. To nienachalna forma promocji, którą należy wykonać profesjonalnie. Warto więc zlecić to zadanie specjalistom.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena