Widoczność lokalu przekłada się na rozpoznawalność. Dlatego każda licząca się dziś na rynku firma – czy to lokalnym, czy globalnym – ma swoje charakterystyczne logo. Prezentowane jest na różnego typu reklamie, a także przed i w siedzibie przedsiębiorstwa. Świetnym sposobem na stworzenie widocznego logotypu przestrzennego są litery 3D. Jak się je produkuje i dlaczego stanowią dobrą inwestycję? O tym w poniższej lekturze!

Data dodania: 2023-06-14

Wyświetleń: 112

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Litery przestrzenne — czym są i czy warto w nie inwestować?

Czym są litery przestrzenne 3D?

Widoczne z daleka litery przestrzenne to często podświetlana forma reklamy wykonana z materiałów odpornych na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne. Litery te mogą być wykonane z:

  • plexi;
  • dibondu;
  • drewna;
  • aluminium;
  • styroduru;
  • PVC.

Wielu inwestorów sięga po litery 3D LED w formie podświetlanej. Można w ten sposób wyróżnić logo firmy przez 24h/dobę. Źródła światła umieszcza się wewnątrz konstrukcji, o ile pozwala na to ich budowa. W innym przypadku (litery z drewna, styroduru) oświetlenie umieszczane jest centralnie lub od boku, co sprzyja stworzeniu dodatkowej poświaty i efektu aureoli.

Źródło:https://bigan.pl/oferta/oznakowanie-lokali-uzytkowych-dla-firm/

Do czego służą reklamowe litery 3D?

Najczęściej litery LED służą do jednoczesnego oznakowania lokalizacji firmy i promowania jej wizerunku. Rzadziej mają charakter informacyjny ze względu na spore rozmiary, dlatego nie umieszcza się na nich szczegółów oferty danego podmiotu. Potencjalny klient po zauważeniu tego typu reklamy ma mieć świadomość, w jakim miejscu może znaleźć sklep, restaurację czy siedzibę firmy. Dlatego litery 3D podświetlane najczęściej służą właśnie do budowania marki i jej rozpoznawalności.

Dodatkowo ta forma reklamy podnosi prestiż przedsiębiorstwa. Wszystko dlatego, że litery przestrzenne podświetlane są niezwykle estetyczne. Wykonane z najlepszych materiałów podkreślają troskę o najmniejsze szczegóły, którą wkłada w biznes dana firma. Dla odbiorcy lokal oznaczony estetyczną i jasną w odbiorze reklamą 3D ma wyższą rangę przy podejmowaniu decyzji zakupowej.

Co jeszcze przemawia za wyborem liter podświetlanych 3D?

Poza rozpoznawalnością, łatwą lokalizacją i budowaniem wizerunku marki litery przestrzenne 3D sprawdzają się jako wytrzymała forma reklamy. Materiały dobierane są pod kątem miejsca instalacji oraz charakteru samej konstrukcji. Co to dokładnie oznacza?

Po pierwsze oznakowania przestrzenne można podzielić na te montowane na zewnątrz budynków i wewnątrz firmy. Do produkcji reklamy zewnętrznej stosuje się najczęściej tworzywa sztuczne, czyli dibond, plexi, czy PVC. Dobrym pomysłem jest też zastosowanie folii aluminiowej, która umieszczana jest między frontem a tyłem litery, by nadać jej głębi. Litery LED duże zyskują dzięki nim wytrzymałość i estetykę w każdych warunkach.

Z kolei produkty wykonane ze styroduru czy drewna najlepiej sprawdzają się wewnątrz pomieszczeń. Z tego typu materiałów korzysta się zwłaszcza wtedy, gdy inwestorowi nie zależy na podświetleniu wewnątrz, a jedynie zachowaniu przestrzennej formy. Z naturalnych względów umieszczanie źródeł światła wewnątrz drewnianych czy styrodurowych liter nie jest możliwe.

Pozostałe zastosowania liter przestrzennych 3D

To jednak nie wszystko, co mają do zaoferowania litery przestrzenne. Coraz częściej korzysta się z nich również do ozdabiania przestrzeni prywatnej, np. jako element dekoracyjny w pokoju dziecięcym. Wielu rodziców wykonuje razem ze swoimi pociechami proste, ale estetyczne litery 3D z tworzyw sztucznych. które prezentują imię dziecka. W przypadku braku czasu czy odpowiednich narzędzi takie wzory można też zamówić w gotowej formie.

Co więcej, litery podświetlane lub bez podświetlenia stosowane są na eventach, przyjęciach, a nawet weselach. Podkreślają charakter wydarzenia i stanowią nieodłączny element aranżacji scenerii. To pozwala na stworzenie pięknej atmosfery uroczystości.

Dodatkowo litery 3D mogą służyć jako element wizerunkowy całych miast. Turyści z zainteresowaniem robią sobie zdjęcia między ogromnymi podświetlanymi literami, które umieszcza się na rynkach czy deptakach największych miast.

Nie da się ukryć, że litery przestrzenne 3D to świetna forma promocji firmy, wydarzenia czy miasta. Ich stworzenie warto powierzyć specjalistom!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena