Tabliczki przydrzwiowe to niewielkich rozmiarów tabliczki, które zazwyczaj montuje się przy otworach wejściowych na wysokości wzroku. Zawierają one informacje dotyczące danego pomieszczenia lub mieszkania i są nieodzowną pomocą podczas nawigowania petentów bądź gości, a także odnalezienia odpowiedniego biura bądź osoby. 

Data dodania: 2023-06-07

Wyświetleń: 110

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Tabliczki przydrzwiowe do biur i nie tylko!

Dlaczego tabliczki przydrzwiowe to idealne rozwiązanie dla firm i domów wielorodzinnych? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

  1. Co to są tabliczki przydrzwiowe?
  2. Zalety tabliczek przydrzwiowych
  3. Tabliczki z anodowanego aluminium

Co to są tabliczki przydrzwiowe?

Takie tabliczki najczęściej montuje się niedaleko drzwi, aby ułatwić identyfikację danego pomieszczenia bądź osoby w nim pracującej. Najczęściej zamieszcza się na nich numer pokoju, nazwisko osoby bądź instytucji, logo firmy i inne oznaczenia graficzne.

Na rynku dostępne są tabliczki wykonane z różnych materiałów m.in. drewna, plastiku, szkła i metalu, co wpływa na ich uniwersalność i możliwość dopasowania do każdego typu wnętrz. Dodatkowo ozdobna rama, którą często można znaleźć w komplecie, sprawia, że tabliczki dyskretnie komponują się z wystrojem i stanowią nie tylko element informacyjny, ale także dekoracyjny. 

Do ściany tabliczki można zamontować przy pomocy wkrętów bądź dwustronnie klejącej taśmy, w pionie lub poziomie. W zależności od przeznaczenia tego typu produktów można zdecydować się na zakup tabliczek z filtrem UV, które skutecznie osłaniają wydruk przed wyblaknięciem i nieestetycznym wyglądem. Takie rozwiązanie z całą pewnością sprawdzi się wtedy, kiedy tabliczka ma zostać zamontowana u drzwi zewnętrznych. 

W jakich miejscach najczęściej montuje się tabliczki?

Wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba jasnego oznakowania pomieszczeń np. dla klientów. Rozwiązanie to najczęściej stosuje się w biurach, hotelach, placówkach medycznych, szkołach, urzędach państwowych, uczelniach i innych dużych budynkach, aby ułatwić komunikację.

Zalety tabliczek przydrzwiowych

Tabliczki przydrzwiowe to proste rozwiązanie, które znacznie ułatwia pracę i nawigację po budynku osobom postronnym. Poniżej wymieniamy największego zalety tego produktu!

  • Profesjonalny wygląd - tabliczki zamontowane blisko drzwi nadają budynkom profesjonalny wygląd. Dzięki możliwości dopasowania ich do stylu wnętrza są to elementy uniwersalne, estetyczne i eleganckie, a równocześnie funkcjonalne.
  • Personalizacja - wydruk na tabliczce można w pełni spersonalizować, co bezpośrednio wpływa na ułatwienie w identyfikacji i skontaktowaniu się z właściwą osobą np. przez klienta.
  • Łatwość montażu - w zestawie zazwyczaj dostępne są niezbędne elementy umożliwiające umieszczenie tabliczki na ścianie.
  • Łatwość zmiany - w przypadku zmiany pomieszczenia bądź osoby w nim pracującej, bez problemu wymienisz stare elementy na nowe, w związku z czym zaoszczędzisz pieniądze na zakup nowych tabliczek.
  • Wielofunkcyjność - tabliczki przydrzwiowe to nie tylko dane osoby i numer pokoju, ale także różne symbole, numery bądź kody QR, które są ogromną pomocą w przypadku szukania dodatkowych informacji.

Tabliczki z anodowanego aluminium

Bardzo często wybierane są tabliczki wykonane z aluminium anodowanego. Dlaczego? Są one wyjątkowo odporne na korozję, ścieranie i blaknięcie, co sprawia, że pozostają w świetnej kondycji, mimo różnych warunków atmosferycznych i środowiskowych. Aluminium poddane procesowi anodowania jest matowe, przez co wydaje się bardziej eleganckie, a budynkom nadaje nowoczesnego wyglądu. 

Podsumowując, tabliczki przydrzwiowe to niezbędny element w biurach i firmach, który jest dużym ułatwieniem nie tylko dla klientów, ale również samych pracowników.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena