Szukanie klientów w Internecie to bardzo trudne zadanie. W szczególności kiedy dopiero startujemy z naszym biznesem online. Rozwiązaniem może być pomoc agencji Google Ads, która dzięki reklamie w wyszukiwarce Google zwiększy ruch sponsorowany na naszej stronie.

Data dodania: 2023-05-29

Wyświetleń: 249

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kiedy warto skorzystać z usług agencji Google Ads (dawniej Google Adwords)?

Z drugiej strony, część firm jednak decyduje się na pozycjonowanie SEO i tylko na nim opiera pozyskiwanie ruchu na swoją witrynę. Kiedy warto zatem wybrać kampanie PPC zamiast działań SEO? W jakich sytuacji kampania Google jest niezbędna dla naszego biznesu? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

Czym się różni kampania Google Ads od działań SEO?

 Różnic pomiędzy kampaniami prowadzonymi przez agencję Google Adwords a optymalizacją stron internetowych jest bardzo dużo. Dwie najważniejsze z nich to:

  •         Kampanie Google Ads są płatne i za każdego pozyskanego użytkownika płacimy Google odpowiednią stawkę. W przypadku optymalizacji SEO nie płacimy bezpośrednio za otrzymywany ruch organiczny.
  •         Reklama Google działa natychmiastowo po rozpoczęciu kampanii. Posiadając odpowiednio duży budżet, możemy ściągnąć prawie nieograniczoną ilość użytkowników na naszą stronę. W przypadku pozycjonowania działa to zawsze długoterminowo. Osiągnięcie ekwiwalentnych rezultatów, co w sytuacji z Google Ads, wiąże się z kilku lub nawet kilkunastomiesięcznymi działaniami SEO.

Podsumowując, działania prowadzone w ramach Google Ads są płatne i krótkoterminowe oraz nastawione są na niemal natychmiastowy wzrost ruchu. Z kolei pozycjonowanie strony w wyszukiwarce to bezpłatny, ale długoterminowy proces, który może w dłużej perspektywie przebić wyniki pozyskanego ruchu jakiejkolwiek kampanii Google Ads.   

 

Kto powinien skorzystać z agencji Google Ads?

Wiedząc, że kampania Google prowadzona przez agencję Adwords nastawiona jest na natychmiastowe rezultaty, to najlepiej w takiej formie odnajdą się sklepy internetowe, które potrzebują nagłej ekspozycji i pozyskania nowych klientów. Jeżeli nikt nie wie o naszym biznesie, a potrzebujemy nagłego zastrzyku nowych odbiorców, to powinniśmy rozważyć współpracę z agencją Google Ads. W szczególności przedsiębiorstwa, które oferują produkty lub usługi o wyższych cenach, powinny zainteresować się tym rozwiązaniem, gdyż zwrot z inwestycji, jaką włożyliśmy w kampanię, będzie zazwyczaj większy.
Warto zaznaczyć, że Google Ads nie jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli sprzedajemy produkty o niższych cenach i średnia wartość koszyka naszych klientów nie jest za wysoka. W takich sytuacjach należy skupić się najpierw na optymalizacji sprzedaży naszego sklepu e-commerce, a później wchodzić we współpracę z agencją.

 

Co zrobić, jeżeli nie wiem, co wybrać?

Nadal nie wiesz, czy kampanie Google są dla Ciebie? Może jednak optymalizacja SEO będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem? Jeżeli nie jesteś pewien, jakie strategiczne kroki podjąć w kontekście rozwoju swojego biznesu w Internecie, to skontaktuj się z agencją marketingu internetowego! Podczas konsultacji ekspert pomoże Ci wybrać, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena