Do produkcji mebli sklepowych najlepiej nadają się materiały wytrzymałe, odporne na codzienne użytkowanie. Z jakich materiałów wytwarza się meble do sklepów?

Data dodania: 2023-01-27

Wyświetleń: 97

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie materiały stosuje się do produkcji mebli sklepowych

Jak wygląda produkcja mebli metalowych

Do sklepów spożywczych, przemysłowych i magazynów wytwarza się meble o zwiększonej nośności. To przede wszystkim meble metalowe, które utrzymują ciężar nawet do kilkuset kilogramów. Między innymi uniwersalne regały sklepowe, gondole, regały warzywne i piekarnicze.

Regały metalowe są tworzone na przykład z blach i stalowych profili. Następnie są one malowane proszkowo. Dzięki temu meble są odporne na korozję i mają jeszcze większą trwałość. Półki regałów metalowych są wzmacniane, dlatego utrzymują ciężkie artykuły.

Płyta laminowana w meblach sklepowych

Producenci mebli sklepowych chętnie używają też płyty laminowanej. Powstaje ona z płyty wiórowej lub MDF. Dodatkowo pokrywa się ją żywicą termoutwardzalną.

Materiał ten cechuje łatwość w obróbce i dobra wytrzymałość na użytkowanie. Jest odporny na ścieranie i wilgoć. Za korzystaniem z tego materiału przemawiają także dostępne grubości, formaty i dekory płyt.

Płyty laminowane mają różne dekory, czyli wzory. Płyty są gładkie lub o strukturze przypominającej dany gatunek drewna. Wyróżniamy też różne wykończenie, na przykład matowe lub błyszczące.

Materiał ten stosuje się między innymi do tworzenia regałów i lad sklepowych. Wykonuje się z niej także elementy mebli sklepowych. Plecy regałów przyściennych, półki sklepowe czy szafki.

Płyta MDF do produkcji paneli sklepowych

Płyta MDF to drewnopodobna płyta, którą wykonuje się z zaprasowywanych włókien drzewnych. Ten rodzaj płyt łatwo poddaje się obróbce, na przykład frezowaniu. Dlatego też produkuje się z nich panele naścienne. Mają one wyżłobienia przeznaczone na wkładki aluminiowe. Wkładki te służą na umieszczenie zawieszek. W efekcie na panelach możemy zawieszać na przykład ubrania.

Dzięki lakierowaniu uzyskuje się różne kolory paneli sklepowych. W efekcie wybierzemy taki kolor paneli, który pasuje do aranżacji sklepu.

Łączenie kilku materiałów w meblach sklepowych

Niektóre meble sklepowe wykonane są z kilku materiałów. Meble wykonane z metalu zdobione są często elementami z płyty laminowanej lub drewna.

Połączenie metalu i płyty laminowanej stosuje się przy produkcji regałów sklepowych. Konstrukcja regału sklepowego jest wtedy metalowa, natomiast obudowę wykonuje się z płyty w wybranym kolorze. W efekcie meble mają solidną konstrukcję, a ich wygląd pasuje do charakteru branży. Przykładem są meble do piekarni, cukierni czy sklepów warzywnych.

Podobne połączenia spotkamy też w wybranych ladach sklepowych. Konstrukcję z płyty laminowanej zdobią drewniane elementy na froncie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena