Rodzicom z reguły zależy na tym, by ich smyki podczas zabawy zdrowo się rozwijały. Przez to coraz większym powiedzeniem cieszą się produkty pomagające ćwiczyć psychomotorykę, a także logiczne myślenie, uważność, kreatywność itp. W ostatnich latach prawdziwym hitem są akcesoria dla przyszłych speców IT. Przedstawiamy zabawki do nauki programowania dla dzieci!

Data dodania: 2023-01-20

Wyświetleń: 57

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Znasz już zabawki do nauki programowania dla dzieci?

Zabawki do nauki programowania dla dzieci – co wybrać?

Naukę programowania warto zacząć już od najmłodszych lat. Oczywiście nie oznacza to, że niemowlakom powinno się wręczać maskotki z wypisanym kodem. W praktyce takie wprowadzanie ma polegać na rozwijaniu umiejętności oraz specyficznego sposobu myślenia, co przyda się w późniejszych latach. Jeśli odpowiednio nakierunkuje się malucha, istnieje duża szansa, że będzie odnosić sukcesy w tej dziedzinie.

Jak wiadomo, najlepiej uczyć się poprzez zabawę. Z tego względu na rynku zaczęły pojawiać się specjalne zabawki do nauki programowania, dostosowane do potrzeb pociech w różnym wieku. Są to m.in.:

  • mini roboty – od zwierzątek, których sposób poruszania się można określać po odpowiednim ustawieniu klocków, aż po bardziej zaawansowane modele łączące się z komputerem;
  • klocki i puzzle – odzwierciedlają blokowe języki programowania. Pozwalają układać schematy na dywanie, rozwiązywać problemy/zagadki itp.;
  • klocki LEGO – kultowa marka zabawek również przygotowała własne propozycje, czyli zestawy kompatybilne z aplikacjami mobilnymi czy elektronicznymi komponentami.

Powyższe zabawki uczą logicznego, analitycznego i krytycznego myślenia, a także trenują umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów. Przy okazji ćwiczą cierpliwość, rozbudzają kreatywność oraz pomagają budować odporność na niepowodzenia (zachęcają do uczenia się metodą prób i błędów).

Czy rzeczywiście warto uczyć dzieci programowania?

Tak jak z językami czy grą na instrumentach, im wcześniej zacznie się naukę programowania, tym lepiej. Oczywiście nie każde dziecko rzeczywiście zainteresuje się tym tematem, ale w ten sposób można stymulować zdrowy rozwój jego mózgu oraz przyczynić się do pozyskania predyspozycji przydatnych także w innych dziedzinach. To również ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu oraz przyjemna zabawa, która przy okazji daje wiele korzyści.

W przypadku dzieci, które zafascynują się światem IT, tak wczesne wspieranie ich pasji i zdolności to inwestycja w przyszłość. Dzięki temu będą mieć lepsze wyniki w szkole, a później będzie im o wiele łatwiej na rynku pracy. Współcześnie wiele osób chce być programistą czy specem IT, bo dobrze zarabiają, mają wiele ofert pracy, mają szerokie perspektywy rozwoju kariery itp. Jedynie najlepsi mogą jednak naprawdę osiągnąć sukces.

Zabawa w domu daje bardzo dobre efekty, ale dobrze jest zapisać swoją pociechę na specjalny kurs. Pod okiem doświadczonego, wykwalifikowanego opiekuna będzie szybko robić postępy, mając przy tym sporo frajdy. Sprawdź ofertę Akademii Pixblocks na: https://pixblocks.com/.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena