Serwisy samochodowe świadczą coraz szerszy zakres usług. Przynajmniej w niektórych można skorzystać z profesjonalnej wymiany szyb samochodowych, co do niedawna było jeszcze usługą niszową.

Data dodania: 2022-12-20

Wyświetleń: 357

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Koszt wymiany szyby samochodowej – kto go poniesie i ile będzie wynosił?

Jeśli jednak my również staniemy przed dylematem wymiany szyby, to kto musi się z tym wydatkiem zmierzyć i ile będzie go to kosztowało?

Kiedy trzeba wymienić szybę w samochodzie?

Nie każdy, kto ma uszkodzoną szybę przednią w samochodzie, musi od razu wymienić ją na nową. Jeśli uszkodzenie jest bardzo małe i znajduje się z dala od krawędzi, szybę można naprawić. Wymiany należy dokonać, jeżeli uszkodzenie jest większe niż moneta 5-złotowa albo znajduje się właśnie blisko krawędzi. Czasem szyba posiada tylko głęboką rysę lub pęknięcie. Wówczas tak samo konieczna jest wymiana na nową.

Chcąc dowiedzieć się, czy w konkretnym przypadku jest szansa na tańszą naprawę, czy może trzeba od razu wymienić szybę na nową, najlepiej skontaktować się z serwisem, bądź jeszcze lepiej, udać się na miejsce. Serwisant musi dokładnie obejrzeć usterkę, a także ocenić ogólny stan szyby, aby móc ustalić, w jaki sposób można wyeliminować problem – czy wystarczy oczyszczenie miejsca awarii i naprawa, czy jednak trzeba zamówić nowy element.

Ile kosztuje wymiana szyby w samochodzie?

Koszt wymiany szyby samochodowej zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest marka i rocznik pojazdu. W nowszych samochodach, jak również w tych o większych gabarytach, szyby są droższe. Jeśli nowa szyba jest fabrycznie nowa, koszt jest większy niż w przypadku szyby sprawnej, ale używanej.

Cena usługi zależy również od serwisu, ponieważ nie każdy wycenia ją w identyczny sposób. Warsztaty, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w wymianie szyb, przeważnie wykonują tę czynność po niższej cenie, niż serwisy, które cieszą się dobrą renomą i wieloletnim doświadczeniem. Na liście polecanych marek, oferujących wymianę szyby w rozsądnej cenie, znajduje się Autoglass, który na swoim blogu wyjaśnia wszystkie kwestie z tym związane:https://autoglass.pl/wymiana-przedniej-szyby-gdzie-jak-i-ile-to-kosztuje/.

Koszt wymiany szyby samochodowej jest dość wysoki. Jednak nie każdy jest na niego narażony. Czasem istnieje możliwość naprawy szyby, co wiąże się automatycznie z niższymi wydatkami. By jednak mieć pewność, że naprawa w ogóle wchodzi w grę, trzeba skontaktować się z wybranym serwisem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena