W związku z wprowadzaniem ekologicznych rozwiązań, coraz większa ilość podzespołów wymaga eksploatacji. Jednak w przypadku DPF FAP SCR czy katalizatorów istnieje pewne rozwiązanie. Jeżeli Twój filtr cząstek stałych lub katalizator ulegnie zapchaniu po prostu daj go do naprawy. Bowiem dla tych podzespołów istnieje rozwiązanie - regeneracja DPF FAP SCR i katalizatorów to tanie i dobre wyjście!

Data dodania: 2021-03-14

Wyświetleń: 556

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czyszczenie DPF FAP SCR i katalizatorów

Czyszczenie DPF FAP SCR i katalizatorów

Co warto wiedzieć na temat tak zwanej regenracji filtrów cząstek stałych i katalizatorów?

Czyszczenie, czyli innymi słowy regeneracja filtra DPF w Mielcu to działanie, które czeka każdego właściciela auta, które jest wyposażone w taki filtr. Prędzej czy później ulegnie on zapchaniu (szybciej, jeśli auta używamy głównie w mieście i na małych odcinkach). Wtedy też musimy szukać profesjonalnej pomocy, dzięki której będziemy mogli przywrócić nasz filtr do optymalnej formy.

Na całe szczęście w dzisiejszych czasach nie brakuje profesjonalnych pracowni, które zajmują się wyłącznie tym aspektem. Dzięki nim możemy skorzystać z pomocy i doprowadzić nasz filtr DPF do odpowiedniego stanu.

Dlaczego katalizator czy DPF się zapchał? Albo dlaczego FAP się zapchał?

To pytanie zadaje sobie wielu kierowców, ale istnieje regeneracja

Filtr DPF, czyli w profesjonalnym nazewnictwie filtr cząsteczek stałych jest elementem montowanym w układzie wydechowym naszego silnika wysokoprężnego, a także w wypadku nowych silników benzynowych. Jego zadanie polega na oczyszczeniu spali z cząsteczek stałych, które nie mogą dostawać się do atmosfery. Filtr DPF lub FAP ma bardzo ważne zadanie, ponieważ musi poradzić sobie przykładowo z niespalonym węglem (znanym też jako sadza).

Niestety sam filtr nie jest wolny od wad i z czasem cząsteczki gromadzą się w nim i stopniowo zapychają nasz filtr. Na żywotność samego filtra wiele elementów ma wpływ, w tym między innymi stan techniczny naszego auta, ale także rodzaj paliwa, który lejemy. Nie zapomnijmy także o stylu jazdy, który również ma swoje odzwierciedlenie w kwestii żywotności naszego filtra DPF.

Producenci aut od dawna znają dobrze problemy z filtrami DPF, dlatego starają się nam montować co rusz to nowe rozwiązania bądź technologie, które mają poprawić jego żywotność. Przykładem jest choćby aktywny system spalania, który wymusza na silniku chwilową zmianę trybu, która powoduje wzrost emisji dwutlenku azotu, co z kolei sprawia, że węgiel z cząsteczek stałych ulatnia się. Niestety nawet i ta technologia ma swój minus, ponieważ pozostałe niepalne substancje, które kumulują się w filtrze, z czasem tworzą popiół, który nadal zapycha filtr.

Często każdy zadaje sobie pytanie - ile kosztuje regeneracja katalizatora lub filtrów? No cóż, w zależności od wielkości i czasu czyszczenia. Należy tutaj jednak zapytać w firmach które regenerują podzespoły jak TURBO-ELMAR pod numerem +48 609 141 806 gdyż często usługi wyceniane są indywidualnie, szczególnie dla atobusów, ciężarówek etc.

Filtr DPF z czasem staje się coraz bardziej nieefektywny

Jest to następstwem powyższego procesu, który doprowadza do systematycznego zapełnienia się filtra, przez co efektywność jego działań spada. W momencie kulminacyjnym system naszego auta wyświetla informację o zapchaniu się filtra DPF i konieczności jego wymiany. Na całe szczęście niekoniecznie należy on do wymiany a często po prostu trzeba dokonać jego regeneracji, czyli innymi słowy czyszczenia filtra cząsteczek stałych.

Duże koszty związane z filtrami cząstek stałych, dlatego regeneracja DPF Mielec to dobre rozwiązanie!

W Mielcu tanio zregenerują Państwo swój filtr cząstek stałych lub katalizator. Bo jeśli sprawdzimy, ile kosztuje nowy filtr DPF wraz z wymianą, złapiemy się za głowę. Jest to bowiem koszt, który przerośnie nie jednego kierowcę. Na całe szczęście możemy zadbać o regenerację filtra cząstek stałych, co będzie zdecydowanie mniej kosztowną sprawą a co zarazem pozwoli nam wyeliminować problem i powrócić do bezproblemowej jazdy na długi czas. Pamiętajmy jednak, że czyszczeniem filtra DPF powinna zająć się profesjonalna pracownia, która skupia się wyłącznie na tym aspekcie pracy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena