Sprzedaż nieruchomości nie jest łatwym zadaniem. Sprawa często komplikuje się szczególnie wtedy, gdy w grę wchodzą nieprzewidziane formalności i komplikacje. Ratunkiem dla osób pragnących szybko i bezpiecznie spieniężyć swoją posiadłość może być skup nieruchomości.

Data dodania: 2022-11-17

Wyświetleń: 356

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak działa skup nieruchomości?

Sprzedaż nieruchomości nie jest łatwym zadaniem. Sprawa często komplikuje się szczególnie wtedy, gdy w grę wchodzą nieprzewidziane formalności i komplikacje. Ratunkiem dla osób pragnących szybko i bezpiecznie spieniężyć swoją posiadłość może być skup nieruchomości. 

Czym jest i jak działa skup nieruchomości?

Skup nieruchomości to nic innego jak firma, która zyski czerpie z wykupowania atrakcyjnych nieruchomości, odremontowywania ich, a następnie sprzedaży po atrakcyjnej cenie. Opcja ta cieszy się w ostatnich latach rosnącą popularnością, jako, że w zdecydowanej większości przypadków okazuje się rozwiązaniem szybszym i bezpieczniejszym, niż sprzedaż lokalu na własną rękę. Skorzystanie z takiej usługi eliminuje choćby potrzebę regularnego spotykania się z potencjalnie zainteresowanymi kupnem klientami. 

Warto przy tym zaznaczyć, że skup nieruchomości pomaga także osobom aktywnie poszukującym miejsca godnego zamieszkania. Znacznie ułatwia bowiem znalezienie i zakupienie interesującego lokalu. Z usług takiego skupu mogą więc skorzystać zarówno osoby pragnące sprzedać nieruchomość, jak i ją zakupić.

Oczywiście, przy pomocy skupu nieruchomości sprzedać można sprzedać nie tylko mieszkanie, ale też lokal użytkowy, działkę budowlaną, a nawet grunty o różnorakim przeznaczeniu.
Jak wygląda proces sprzedaży mieszkania w skupie? 

Proces sprzedaży mieszkania w skupie nie jest skomplikowany. W samej tylko stolicy znaleźć można firmy, które umożliwiają rozpoczęcie całego procesu przez internet - jak np. skup nieruchomości pkfo.pl dostępny pod adresem https://pkfo.pl/skup-nieruchomosci-warszawa/.


Całość procesu zaczyna się od ustalenia terminu spotkania - w większości przypadków można zrobić to online, lub za pomocą rozmowy telefonicznej. Oczywiście, konieczne będzie podanie konsultantowi adresu lub numeru księgi wieczystej nieruchomości. Następnie przeprowadzona zostanie jej wycena, po której z reguły organizowane jest spotkanie między przedstawicielem skupu a klientem. Ten drugi dowiaduje się podczas niego o szczegółach decyzji i ostatecznej propozycji skupu. Jeśli klient uznaje, że przedstawiona propozycja spełnia jego wymagania - konieczne jest sporządzenie oficjalnej umowy u notariusza. Po tym czasie skup nieruchomości wypłaca swojemu klientowi gotówkę - nawet w 24 godziny po podpisaniu umowy.

Skup nieruchomości - czy warto? 

Ze skorzystaniem z oferty skupu nieruchomości wiąże się wiele zalet. Pomijając znaczne przyspieszenie czasu transakcji, warto wspomnieć o kompleksowym wsparciu w załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności u notariusza. Ponadto zdecydowaną większość obowiązków związanych z przeprowadzeniem transakcji przejmują pracownicy takiego skupu. Przede wszystkim jednak - skup nieruchomości przyjmuje także lokale “trudne” - takie, na które w innych okolicznościach dość ciężko byłoby znaleźć nabywcę, choćby ze względu na ich wysoką cenę, czy też konieczność gruntownego remontu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena