Jaka strona internetowa wczytuje się zaraz po tym, jak uruchomisz przeglądarkę internetową? Czy chciał(a)byś wygodniej poruszać się w Internecie i szybciej znajdować to, co Ciebie interesuje?

Data dodania: 2008-11-18

Wyświetleń: 6302

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy program do surfowania po internecie ma ustawioną tzw. stronę startową. Jest to właśnie ta strona, którą widzisz jako pierwszą po uruchomieniu przeglądarki. Uruchom przeglądarkę i zobacz, jaka to strona. Stronę startową możesz w każdej chwili zmienić i ustawić taką, jaką chcesz. W tym artykule zaproponuję Tobie kilka rozwiązań.

Portal jako strona startowa

To dosyć częste rozwiązanie. Po uruchomieniu przeglądarki wczytywana jest strona jednego z portali internetowych, np. Onet.pl lub Wp.pl. Każdy oczywiście wybiera swój ulubiony. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią mieć pod ręką najświeższe informacje (i ploteczki :p), jak również zbiór użytecznych linków (np. do poczty e-mail lub działu z rozrywką). Portale mają też swoje wyszukiwarki, które także pomagają w szukaniu interesujących stron www. Jeśli korzystasz z internetu np. dla zabicia czasu, jest to dobre rozwiązanie dla Ciebie. Portal od razu podsunie Ci "pod nos" wiele tematów do poczytania i z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Wyszukiwarka jako strona startowa

Poprzedni punkt można właściwie "podciągnąć" pod ten, bo przecież portale też mają swoje wyszukiwarki, przede wszystkim te duże (duże portale, nie duże wyszukiwarki :) ). Specjalnie jednak je rozłączyłem, bo trzeba tu wspomnieć o ważnej rzeczy. Najczęściej używaną w Polsce wyszukiwarką jest Google.pl. Moim zdaniem jest też najlepsza - szuka szybko i skutecznie. Dlatego wielu internautów decyduje się na ustawienie jej jako stronę startową. Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą szukać efektywnie i jednocześnie nie wystarcza im przeglądanie zawartości portali internetowych. Z wyszukiwarką Google łatwo znajdziesz to, co Ciebie interesuje i oczywiście nie musisz znać żadnych adresów stron poza jednym: www.google.pl Do wyszukiwarki Google jeszcze wrócę.

Serwis tematyczny jako strona startowa


Jeśli często (np. kilka razy dziennie) odwiedzasz jakiś serwis związany np. z Twoimi zainteresowaniami, Twoją stroną startową mógłby być właśnie on. Niektórzy zaczynają serfowanie w internecie od sprawdzenia nowych wypowiedzi na ulubionym forum - to jest ich strona startowa.

Serwis charytatywny jako strona startowa

Jako stronę startową można też ustawić serwis o charakterze charytatywnym. Przykład: pajacyk.pl. Być może już ją znasz - za każde kliknięcie w brzuszek pajacyka przez internautę organizator otrzymuje pewną ilość pieniędzy od reklamodawcy. Kliknąć można zazwyczaj raz dziennie - i aby nie zapomnieć tego zrobić, internauci ustawiają taki serwis jako stronę startową. Przykłady "klikanych" stron charytatywnych: www.pajacyk.pl i www.polskieserce.pl.

Strona startowa jako... strona startowa ;)

Istnieją serwisy, które z założenia mają spełniać rolę strony startowej. Pogoda, kursy walut, bramka sms, linki do popularnych serwisów i portali - te i wiele innych atrakcji oferują strony startowe przygotowywane specjalnie do tego celu. Ponadto często można samemu wybrać strony, które chcemy mieć na stronie domowej - wtedy jednym kliknięciem możesz przenieść się w wybrane miejsce.

Nie mógłbym nie wspomnieć o mojej własnej stronie startowej: stronastartowa.zobacz-tu.pl. Oprócz wyszukiwarki Google znajduje się na niej pole w którym wyświetlany jest losowo wybrany cytat sławnej postaci. Oczywiście gorąco polecam! :)

Jak możesz znaleźć stronę główną najlepiej Tobie odpowiadającą?

Po prostu wpisz w wyszukiwarce Google frazę "strona startowa" i poprzeglądaj wyniki. Wypróbuj też portale (np. onet.pl, wp.pl, interia.pl) lub samą wyszukiwarkę Google.pl.

Jak ustawić daną stronę jako startową?

To zależy, jakiej przeglądarki internetowej używasz. Najpierw wybierz odpowiednią stronę www i skopiuj jej adres www. Jeśli używasz:
- Internet Explorera - kliknij w menu Narzędzia i Opcje internetowe. Wklej adres strony w pole "Strona główna - Adres:".
- Firefoxa - kliknij w menu Narzędzia, potem Opcje i wklej adres strony www w pole "Uruchamianie - Strona startowa:"
- Opery - kliknij w menu Narzędzia, potem Preferencje i wklej adres strony www w pole "Strona główna".
Potem kliknij OK i tyle - ustawiłeś nową stronę startową i będzie ona wczytywana podczas każdego uruchomienia przeglądarki internetowej!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena