Innowacyjne technologie pozwalają na budowanie budynków przemysłowych z różnorodnych rozwiązań technologicznych i nowoczesnych materiałów budowlanych. Dzisiejsze przestrzenie przemysłowe bardzo często zbudowane są z płyt warstwowych. Potocznie mówi się, że to produkty o doskonałych właściwościach ekonomicznych.

Data dodania: 2022-08-29

Wyświetleń: 281

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zalety budynków przemysłowych z płyt warstwowych

Czym jest płyta warstwowa? To prefabrykowany element, który skonstruowany jest z dwóch okładzin (zewnętrznej i wewnętrznej) wykonanych z blachy stalowej, dodatkowo posiada rdzeń konstrukcyjno-izolacyjny, który znajduje się pomiędzy blachami. Istnieją dwa podstawowe rodzaje tych materiałów: płyty warstwowe ścienne i płyty warstwowe dachowe. Różnią się od siebie przeznaczaniem, a także niektórymi parametrami.

Koszty budowy

Najpewniejszą metodą jest dokonać zakupów u producenta płyt warstwowych. Koszty zakupów płyt warstwowych będą uzależnione od kilku czynników. Po pierwsze liczy się ich wielkość, czyli długość i grubość, a także typ rdzenia: styropian, wełna mineralna czy poliuretan. To podstawowe czynniki, które wpływają na koszta płyt warstwowych, jednak niejedyne. Pod uwagę należy również wziąć kwestie związane z ich profilowaniem. Płyty warstwowe mogą być gładkie, mikropofilowane, clearline, rowkowane i inne. Do kosztów należy również doliczyć powłoki ochronne i kolory okładzin. Jednak biorąc pod uwagę inne materiały, z których mogą zostać zbudowane budynki przemysłowe, wybór płyt warstwowych jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Szybkość realizacji

Korzystanie z płyt warstwowych ściennych i płyt warstwowych dachowych to rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić dużo czasu. Budując budynki przemysłowe można zdecydować się na postawienie muru, montaż termoizolacji i warstwy wierzchniej — jednak ten proces zajmuje o wiele więcej czasu. Płyty warstwowe to prosta metoda to wnoszenia całych budynków jak i ścianek działowych czy przegród. Charakteryzują się one nieskomplikowanym procesem wznoszenia. Dzięki temu czas budowy jest szybszy i zdecydowanie tańszy. Czas, który zostanie poświęcony na budowę, odgrywa kluczową rolę w kosztach. Postawienie na gotowe komponenty, które są przystosowane do błyskawicznego montażu to doskonała optymalizacja kosztów.

Parametry izolacyjne płyt warstwowych

Płyty warstwowe ścienne oraz płyty warstwowe dachowe to doskonałe izolatory ciepła. Przede wszystkim te drugie wyróżniają się doskonałą termoizolacją oraz wytrzymałością. Dzięki postawieniu na te komponenty budynki przemysłowe będą potrzebowały zdecydowanie mniej ogrzewania. Ich głównymi zaletami jest izolacja cieplna oraz akustyczna. Im grubsza płyta, tym mniejszy jest współczynnik przenikania ciepła, ważny jest również dobór odpowiedniego rdzenia. Wśród płyt warstwowych można wyróżnić płyty chłodnicze. Wyróżniają je najwyższe parametry termiczne, dlatego bez przeszkód można je stosować w chłodniach czy mroźniach zarówno jak i płyty dachowe jak i ścienne. Spełniają one wszystkie aktualne normy sanitarno-higieniczne.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena