Kupno mieszkania, jako jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu, powinna być dobrze przemyślana. Przedmiotem refleksji powinna być nie tylko potencjalna lokalizacja. Dużo naszej uwagi powinniśmy poświęcić także temu, od kogo kupujemy własne “M”. W przypadku poszukiwania lokalu na rynku pierwotnym, kluczowy staje się wybór odpowiedniego inwestora.

Data dodania: 2022-08-29

Wyświetleń: 250

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czym kierować się przy wyborze dewelopera?

Zwłaszcza w miejscach o tak dobrze rozwiniętym rynku nieruchomości jak Warszawa, wybór odpowiedniego dewelopera lub spółdzielni może nie być najprostszy - dostępnych ofert jest bardzo dużo i na pierwszy rzut oka trudno jest ocenić, które mają przewagę nad innymi. Po czym poznać, że dany inwestor jest profesjonalistą i warto mu powierzyć swoje pieniądze?

Doświadczenie

Bardzo często dobrym wyznacznikiem tego, czy można zaufać danej firmie jest czas, przez który udaje się jej utrzymać na rynku. Jeśli dany inwestor może pochwalić się wieloletnim stażem, to najprawdopodobniej oznacza, że jest wiarygodny i jego wykonywane przez niego realizacje były w stanie sprostać oczekiwaniom klientów. Na tak bardzo konkurencyjnym segmencie gospodarki, jakim jest rynek nieruchomości, bardzo trudno jest zdobyć przewagę konkurencyjną i utrzymać swoją działalność na powierzchni. W związku z tym ci, którym się to udaje, mają się czym chwalić. Ich przetrwanie na rynku najczęściej oznacza, że wytwarzają jakość, jakiej nie udaje się osiągnąć wielu innym firmom, które zmuszone były do zakończenia swojej działalność. W kwestii doświadczenia więcej znaczy lepiej. Dlatego rozsądnym rozwiązaniem przy rozważaniu inwestowania w mieszkanie jak powierzenie swoich pieniędzy podmiotowi o wieloletnim doświadczeniu i ugruntowanej pozycji.

Dotychczasowe inwestycje

Wybierając dewelopera, któremu zlecamy budowę naszego przyszłego mieszkania, warto przejrzeć dotychczasowe projekty mieszkaniowe, które udało mu się zrealizować. Daje to dobry obraz tego, jakiego rodzaju inwestycje powstają w ramach działalności danego podmiotu. Osoby zainteresowane kupnem nowego mieszkania mogą wówczas zobaczyć, czy styl architektoniczny wybierany przez danego dewelopera lub spółdzielnię mieszkaniową im odpowiada, czy może chcieliby skorzystać z usług firmy deweloperskiej projektującej w nieco innym stylu. Dlatego szukając dewelopera warto się zorientować, czy posiada na swojej stronie portfolio ze zdjęciami dotychczasowych realizacji. Na ich podstawie dużo łatwiej jest podjąć decyzję.

Opinie klientów

Nowe mieszkania w Warszawie powstają w tempie, jakiego nie odnotowuje żadne inne miasto w Polsce - stolica od lat jest liderem w ilości powstających nowych inwestycji. Jak zatem zdecydować, który inwestor jest dla nas najlepszym wyborem? Nie należy zapominać, że najważniejszą częścią każdej inwestycji mieszkaniowej są ludzie, dla których ona powstaje. Ich opinia jest bezcenna - to oni są wyznacznikiem tego, czy dany projekt został pomyślany i zrealizowany w sposób prawidłowy i w całym procesie realizacji nie pojawiły się żadne problemy. Dlatego jeśli chcemy mieć dobry obraz tego, do jakiego stopnia dany deweloper stoi na wysokości zadania, warto zapoznać się z opiniami osób, które do tej pory skorzystały z jego usług. To jakie odczucia mają ludzie, którzy skorzystali z usług danego dewelopera daje dobry punkt odniesienia dla oceny jego wiarygodności.

Transparentność

Głównym filarem zaufania do różnych firm staje się obecnie to, czy działają one w sposób transparentny. W przypadku deweloperów może się ona przejawiać poprzez regularne zamieszczanie aktualności na temat podejmowanych działań i gotowość na odpowiadanie na różne pytania formułowane przez potencjalnych klientów. Jawność działalności daje przyszłym nabywcom pewność, że nie kupują kota w worku i współpracują z inwestorem, który ceni sobie swoich klientów. Ma to równie duże znaczenie zarówno wtedy, gdy interesuje nas kupno mieszkania, jak i lokali użytkowych, takich jak biura.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena